Web programlamaya başlamak için Turkcell Geleceği Yazanlar uygun mudur ?

Hocam benimle aynı yaştasınız bende biraz Python öğrenip yarıda bıraktım sonra web tasarımın daha zevkli olduğunu fark edip biraz ona bakayım derken yazılımdan tamamen koptum. Aslında aklımdan geçen şey Python öğrensem bile bundan 7 -8 yıl sonra belki para kazanabilecektim. Sırf kendi sitemi açar belki para kazanırım diye Python'u bıraktım. Uzun süredir ikisine de bakmıyordum ta ki dün akşama kadar. Dün akşam tekrardan Anaconda'yı indirdim. Sözün kısası siz Python'dan şaşmayın. Udemy'de şu kursu alabilirsiniz: Python ile Sıfırdan İleri Seviye Python Programlama

Web tasarım yapacaksanız gördüğüm en iyi ders YouTube'da Web Odası.
Web tasarımına temel atıp, belirli bir düzeye gelince başka dillere yönelmek istiyorum.
Sinir bozucular.

HTML güzel bir dil öneririm. Sonra bitirip CSS'e geçersin. Yemek yiyor sanki. (!)
Nasıl, anlayamadım sondaki kinayeyi ?

Öncelikle aklıma oyun yapayım akşama kadar oyun oynayayım gibi şeyler yok. Şu anda saman gibi bir hayat yaşıyorum; bilgisayar başında tek yaptığım iş oyun oynamak, şarkı dinlemek, yayın yapmak, FL de bir şeyler denemek ve forumlarda gezinmek. Günün sonunda şöyle bir bakıyorumve kendi kendime bugün hiç işe yarar bir şey yapmadım diyorum. Yazılıma yönelmek beni hem oyunlardan uzaklaştırır hem de ileriye dönük bir yatırım olur. Bu nedenle bir bakıma "kendimi kurtarmak" istiyorum.

O zaman hedefini ülke ile kısıtlı tutma :) Derslere asıl iyi bir üni kazanıp o iyi üni de Türkiye'deki işini garanti altına al ve üni de iken sertifika topla, kendini geliştir.

Bu sene 10. sınıfa geçtim 5.-6. sınıftan beri kodlama ile, 3-4 yaşından beri bilgisayar ile uğraşıyorum; 7. sınıftan beri doğru düzgün kod yazabiliyorum ve şu an her şeyi tamamen saldım, hayalimde bir üni var orayı kazanmak için ileride zerre işime yaramayacak matematik, fizik, edebiyat, osmanlı türkçesi, arapça, kimya, biyoloji, tarih vb. derslere çalışıyorum. Neyseki tarih ilgi alanım, sözelci olduğum için sözel derslerde kolay geliyor ama matematiğim leş ve istediğim üni için ortalama üstü matematik lazım :( başarınca bu mesajı edilterim :).

Ek edit: Bu arada farklı teknolojilere merak sal. Ben 3D yazıcı alıp 3D tasarım yapmayı öğreneceğim :D 3D tasarım ile gelişmiş Arduino sistemler kuracak ve en sevdiğim dil olan C# kodlaması yapabilmek için en iyi laboratuvarı kuracağım.

Web tasarımı öyle abartılacak bir şey değil HTML'yi 3 günde öğrenebilirsiniz. CSS biraz daha uzun sürebilir.
CSS Tamamen hakim olmak için yıllar gerekir :) CSS ile yapılabileceklerin sınırı neredeyse yok kişi ne kadar yetenekliyse o kadar iyi Front-End üretimi yapar. HTML bir programlama dili değildir, işaretleme dilidir bu sebeple öğrenmek zor değil. CSS ve onun Framework'lerine yönelecek kişilerin arayüz tasarımı yapabilmek için hayal gücüne ihtiyaç duyacaklar.

Öncelikle Back-End ve Front-End nedir bunu öğrendikten sonra WEB için hangi alanda ilerleneceğine karar verilmeli. İkisi birlikte Full-Stack olarak tabir ediliyor ve genelde iş ilanları bu şekilde oluyor.

Ek: Konuda hiç JavaScript geçmemiş HTML -> CSS -> JavaScript Front-End için güzel bir başlangıç olabilir. Sonrasında Bootstrap nedir? ve benzeri aramalar ile yoluna devam edersin.

O zaman hedefini ülke ile kısıtlı tutma :) Derslere asıl iyi bir üni kazanıp o iyi üni de Türkiye'deki işini garanti altına al ve üni de iken sertifika topla, kendini geliştir.

Bu sene 10. sınıfa geçtim 5.-6. sınıftan beri kodlama ile, 3-4 yaşından beri bilgisayar ile uğraşıyorum; 7. sınıftan beri doğru düzgün kod yazabiliyorum ve şu an her şeyi tamamen saldım, hayalimde bir üni var orayı kazanmak için ileride zerre işime yaramayacak matematik, fizik, edebiyat, osmanlı türkçesi, arapça, kimya, biyoloji, tarih vb. derslere çalışıyorum. Neyseki tarih ilgi alanım, sözelci olduğum için sözel derslerde kolay geliyor ama matematiğim leş ve istediğim üni için ortalama üstü matematik lazım :( başarınca bu mesajı edilterim :).
Tabii ki herkesin kendi tercihi, seninki de mantıklı bir yol. Ancak ben bu konuda kendi fikirlerimi senin istikrarında düşüşe neden olmamak için paylaşmayacağım :) Umarım istediğini elde edersin.

CSS Tamamen hakim olmak için yıllar gerekir :) CSS ile yapılabileceklerin sınırı neredeyse yok kişi ne kadar yetenekliyse o kadar iyi Front-End üretimi yapar. HTML bir programlama dili değildir, işaretleme dilidir bu sebeple öğrenmek zor değil. CSS ve onun Framework'lerine yönelecek kişilerin arayüz tasarımı yapabilmek için hayal gücüne ihtiyaç duyacaklar.

Öncelikle Back-End ve Front-End nedir bunu öğrendikten sonra WEB için hangi alanda ilerleneceğine karar verilmeli. İkisi birlikte Full-Stack olarak tabir ediliyor ve genelde iş ilanları bu şekilde oluyor.

Ek: Konuda hiç JavaScript geçmemiş HTML -> CSS -> JavaScript Front-End için güzel bir başlangıç olabilir. Sonrasında Bootstrap nedir? ve benzeri aramalar ile yoluna devam edersin.
Şu anda neredeyse hiç bilgim olmadığı için kullandığınız tabirleri pek anlayamadım. Ancak ufaktan bir başlayınca gelip bu konuya tekrar göz atacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı