Web programlamaya başlamak için Turkcell Geleceği Yazanlar uygun mudur ?

Ek: Konuda hiç JavaScript geçmemiş HTML -> CSS -> JavaScript Front-End için güzel bir başlangıç olabilir.

Buna ek yapayım bende :) HTML ihmale gelmez, tamamen öğrenmeden CSS'e geçme. CSS'de temelleri atıp JavaScript ile aynı anda öğrenmeye başlayabilirsin. CSS ve JS orta/ileri arası olunca PHP'ye başlar ve birkaç yıl içince ileri seviye HTML/CSS/JS bilgisi ve orta seviye PHP bilgisi olan "aranan web developer" olabilirsin.

CSS tamamen hakim olmak için yıllar gerekir :) CSS ile yapılabileceklerin sınırı neredeyse yok kişi ne kadar yetenekliyse o kadar iyi front-end üretimi yapar. HTML bir programlama dili değildir, işaretleme dilidir bu sebeple öğrenmek zor değil. CSS ve onun Framework'lerine yönelecek kişilerin arayüz tasarımı yapabilmek için hayal gücüne ihtiyaç duyacaklar.

Öncelikle back-end ve front-end nedir bunu öğrendikten sonra web için hangi alanda ilerleneceğine karar verilmeli. İkisi birlikte Full-stack olarak tabir ediliyor ve genelde iş ilanları bu şekilde oluyor.

Hocam Back-end Front-end'in ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Size bir sorum olacak Web tasarım-programlamada mı rahat iş buluruz yoksa Python C tarzı dilleri bilsek daha rahat mı iş buluruz?

Buna ek yapayım bende :) HTML ihmale gelmez, tamamen öğrenmeden CSS'e geçme. CSS'de temelleri atıp JavaScript ile aynı anda öğrenmeye başlayabilirsin. CSS ve JS orta/ileri arası olunca PHP'ye başlar ve birkaç yıl içince ileri seviye HTML/CSS/JS bilgisi ve orta seviye PHP bilgisi olan "aranan web developer" olabilirsin.
Tamamdır, temel bilgi edindikten sonra yöneleceğim diller için çizelge oluştururken yeniden buralara geleceğim .

Hocam Back-end Front-end'in ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Size bir sorum olacak Web tasarım-programlamada mı rahat iş buluruz yoksa Python C tarzı dilleri bilsek daha rahat mı iş buluruz?

Sizin için söylemedim, yeni başlayanlar için yazmıştım. Sorunuza gelecek olursam ikisinde de potansiyel yüksek buna kesin cevap vermiş olursam sizi yanıltmış olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı