Web sayfası yapmak için JavaScript gerekli mi?

JavaScript olmadan da yapabilirsin ancak uğraştırır. Yapman gereken yerleri Youtube'a yazarsın 5 dakika da gösterirler. Sende o kodu kullanırsın. Zaten okuyunca anlarsın. Basit işler var JS tarafında.

Bu tarz siteler yalnızca HTML ve CSS ile yapılabilir zaten atmış olduğunuz site çoğunluk olarak CSS yardımı ile yapılmış, JS ile yapacağınız siteler biraz daha modern olur bu kadar düz yalnızca bilgi odaklı olmaz sadece. Mesela https://www.tesla.com/tr_tr

Mesela scroll tarafında ya da filtreleme kısmında JavaScript kullanman işini çok kolaylaştırır. Saf CSS ile zorlanirsin bootatrap gibi kütüphanelere bakabilirsin.

JavaScript olmadan da yapabilirsin ancak uğraştırır. Yapman gereken yerleri Youtube'a yazarsın 5 dakika da gösterirler. Sende o kodu kullanırsın. Zaten okuyunca anlarsın. Basit işler var JS tarafında.
Hocam Css 1 haftada bitmişti ve hemen proje yapmaya başlamıştım JavaScript ne kadar sürede biter başlasam.Yani kabaca

Hocam Css 1 haftada bitmişti ve hemen proje yapmaya başlamıştım JavaScript ne kadar sürede biter başlasam.Yani kabaca
Bitme gibi bir durum yok. Her gün yeni bir şey öğrenebilirsin. CSS'in temelini attıysan proje yapmaya devam et. Responsive yapmayı unutma kesinlikle geliştirir. Bir kaç klon proje yap. Sitelerde ki gereken JS kodlarını internetten bul çalıştır öyle öyle öğrenirsin.

Bitme gibi bir durum yok. Her gün yeni bir şey öğrenebilirsin. CSS'in temelini attıysan proje yapmaya devam et. Responsive yapmayı unutma kesinlikle geliştirir. Birkaç klon proje yap. Sitelerde ki gereken JS kodlarını internetten bul çalıştır öyle öyle öğrenirsin.

Atıyorum Keşfedin yazısının dışındaki kutuyu yapamadım diyelim onun nasıl yapıldığını nasıl bulacağım? O kutunun nasıl yapılacağını bulmak kolay ama daha karmaşık yerleri nasıl yapıldığı nasıl bulurum? Cheat GPT resim desteklemiyor, bildiğiniz resim destekleyen bir şey var mı?

Zorunlu değil ama dinamik ve kullanıcı dostu sayfalar için, özellikle API isteği atman gereken sitelerde gerekli. Audi sitesini react.js ile yapmış bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı