Web sitesi 18 yaş altı yapabilir mi?

Hayır hatta Wordpress'in kendi sitesi üzerinden ücretsiz web sitesi oluşturabilirsin. Para kazanmak istiyorsan AdSense hesabı açman gerekir ve vergi ödemen gerekebilir bu konularda fazla bilgim yok.

Bildiğim kadarıyla istemez. GoDaddy gibi siteler üzerinden 13-14 yaşlarında web sitesi oluşuruyordum ve senin söylediğin gibi bir durumla karşılaşmadım.

Eğer 1TL dahi olsun gelir kazanacaksanız bir büyüğünüzün adına şirket kurarak vergi ödemeniz gerekmekte, yoksa hiç sıkıntı değil çoğu hosting, domain firması yaş sorunu çıkartmıyor.
Uygun fiyatlı yıllık hostingler için Güzel Hosting'i öneririm önceden çok daha uygun fiyatlıydı o zamanlarda almıştım hala kullanıyorum Covid nedeniyle biraz fiyatları artsa da hala alınabilir, yabancı alternatifi olarak AwardSpace'yi inceleyebilirsiniz bazı kampanyalarında çok çok cüzzi fiyatlardan satışları oluyor.

Eğer 1TL dahi olsun gelir kazanacaksanız bir büyüğünüzün adına şirket kurarak vergi ödemeniz gerekmekte, yoksa hiç sıkıntı değil çoğu hosting, domain firması yaş sorunu çıkartmıyor.
Uygun fiyatlı yıllık hostingler için güzel Hosting'i öneririm önceden çok daha uygun fiyatlıydı o zamanlarda almıştım hala kullanıyorum COVID nedeniyle biraz fiyatları artsa da hala alınabilir, yabancı alternatifi olarak Awardspace'yi inceleyebilirsiniz bazı kampanyalarında çok çok cüzzi fiyatlardan satışları oluyor.

İllâ şirket şartmı 16 yaşındaki biri için?

İllâ şirket şartmı 16 yaşındaki biri için?
Yazılımcılar için vergi denetimleri başladı, şuan oyun yazılımcılarındalar yakında web üzerinden de vergi denetimi başlar. Yakında sene içindeki kazançlarımı ben de beyan edeceğim ve buna mecbursunuz. Büyük cezalarla karşılaşma ihtimaliniz var, tabii öncelikle büyük kişilere oynarlar fakat dediğim gibi yakalana da bilirsiniz.

Yazılımcılar için vergi denetimleri başladı, şu an oyun yazılımcılarındalar yakında web üzerinden de vergi denetimi başlar. Yakında sene içindeki kazançlarımı ben de beyan edeceğim ve buna mecbursunuz. Büyük cezalarla karşılaşma ihtimaliniz var, tabii öncelikle büyük kişilere oynarlar fakat dediğim gibi yakalana dabilirsiniz.

Peki site yapıp satmak bunun ile ilgili bir vergiye tâbi tutulabilir miyim?

Geri
Yukarı