Çözüldü Web sitesi çözünürlüğü telefona nasıl uyarlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MyriadL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. HTML CSS ile web sitesi yapmaktayım. Site bilgisayar ekranında sorunsuz çalışıyor ve CSS'te Media etiketi kullanarak telefon ekranına uyarlamaya çalışıyorum ama telefon ekran çözünürlüğü için ne değer girmem gerekiyor?

Çözüm
İncele yaptığın zaman mobil moda geçip oradan telefonların px değerini görebilirsin.

Ayrıca her şeyi media query ile yapmaman lazım. Responsive tasarım ve flexbox yapısını öğrenmen gerekli. Bir de Chrome Developer tools kullanımını da öğrenirsen fena olmaz.
İncele yaptığın zaman mobil moda geçip oradan telefonların px değerini görebilirsin.

Ayrıca her şeyi media query ile yapmaman lazım. Responsive tasarım ve flexbox yapısını öğrenmen gerekli. Bir de Chrome Developer tools kullanımını da öğrenirsen fena olmaz.

Çözüm

Ayrıca her şeyi Media query ile yapmaman lazım. Responsive tasarım ve flexbox yapısını öğrenmen gerekli. Bir de Chrome developer Tools kullanımını da öğrenirsen fena olmaz.

Oradaki telefonlar biraz eski model o yüzden yeni telefonlara göre ayarlamak istiyorum. 450x800 değer girdim Oppo Reno 4 Lite telefonla test ettim ve yazdığım kodları kabul etmedi.

@MyriadL Eğer güncelleme yaparsan günümüz telefonları geliyor oraya. iPhone 12, Galaxy Fold gibi çoğu yeni nesil telefon mevcut.

Ayrıca senin ana problemin şu anda px'e göre ayarlamak değil. Responsive tasarım öğrenmen lazım. Bahsettiğim konuları araştırırsan daha rahat edersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı