Web Tasarım kursu için Laptop Önerisi

Ali Rıza Şahin

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Memur
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Öncelikle alacağım dizüstü için ayırabildiğim maksimum bütçe 1,800 TL..

Laptop'ta oyun namına bir şey bulunmayacak ve sadece kurs için kullanılacak.
Kursta kullanılacak programlar; Adobe serisi (PS CS6, DW CS6, FI CS6 vs türevi programlar.)

Bu doğrultu da tam performans alabilmek için (kimisine göre düşük, benim kazancıma göre yüksek) olan 1,800 TL'lik bir Laptop almak gerekli midir bu programlar için?

Eğer gerekliyse bu programlardan tam verim alabileceğim bir Laptop önerebilir misiniz arkadaşlar..
Değilse de hangi sistem özelliklerine sahip bir bilgisayar yeterli olacaktır..

Yorumlarınızı merakla bekliyorum.. :mutlu:

Hehh gitmeden önce bulabildiğim bir örnek ama tam güvenemiyorum maalesef bu yazanlara..

Photoshop CS6 sistem gereksinimleri
Windows
  • Intel® Pentium® 4 veya AMD Athlon® 64 işlemci
  • Microsoft® Windows® XP Service Pack 3 veya Microsoft Windows 7 Service Pack 1. Adobe® Creative Suite® 5.5 ve CS6 uygulamaları Windows 8 ve Windows 8.1'i de destekler. Windows 8 desteğiyle ilgili daha fazla bilgi için CS6 SSS bölümüne bakın.*
  • 1 GB RAM
  • Yükleme için 1 GB kullanılabilir sabit disk alanı; yükleme sırasında ilave boş alan gerekir (çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)
  • 1024 x 768 ekran (1280 x 800 önerilir), 16 bit renk ve 512 MB (1 GB önerilir) VRAM ile
  • OpenGL 2.0 uyumlu sistem

Tecrübesi olan arkadaşlar bu konuda yol gösterecektir diye düşünmekteyim, çünkü özellikler pek verim alınacak türden değiller.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı