Web tasarım öğremi için tavsiyeler

Daha fazla  
Merhaba. Web tasarıma başlamak istiyorum önce WordPress eğitimi aldım kendi sitemi oluşturdum şimdi HTML5 eğitimi aldım fakat sadece anlatıp geçiyorlar ister istemez kafamda hepsi kalmıyor. HTML5 olsun CSS olsun bunları daha düzgün öğrenmek için ne önerirsiniz? Temelini iyi atmak istiyorum kısacası. Dersi anlatan kişi de sorun yok bu arada gayet iyi bir eğitmen fakat HTML5 dersi bitti 2 saat sürdü ve ben çoğu şeyi hatırlamıyorum yaptıklarını tekrar etmiş olsam bile. Neler önerirsiniz alıştırma olarak fikir olarak genel konu olarak?
Deneyimlerinizi ve değerli fikirlerinizi esirgemezseniz çok mutlu olurum herkese sağlıklı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım işi pratik işidir hocam. Kurs almak size teoriyi öğretir. 1 Hafta bir ünite çalıştıysanız sonraki günler kursa devam etmek yerine projeler yapın kurs aldığınız konularla alakalı. Bol tekrar, bol pratik lazım.
@Ecmel hocam Web konusunda daha iyi yardımcı olur.

Çok teşekkür ederim. Pratik yapmanın da bir ilmi olduğuna inanıyorum. Peki bu işe yeni başlamış birisine pratik olarak nasıl tavsiyeler verebilirsiniz?

Ben mobil geliştiriciyim, web tarafı için pratik tavsiyelerini dediğim gibi @Ecmel hocam çok daha iyi verir fakat temel olarak HTML zaten basit, semantik etiketleri sonra öğrenilir gibi. CSS de Flex, Grid gibi konuların üstünde durulmasına da çok gerek yok en başta(bunlar lazım değil demiyorum, başlangıç pratikleri için.) JavaScript ise teferruatlı kısım. Google amcaya ‘HTML CSS beginner projects' yazıp kendi bildiklerinizin üstünden geçerek de pratik yapabilirsiniz. Zaten bu pratikleri yaparken kod aşinalığınız olacak ve ekranda etki ettiği yerleri görerek ne işe yaradığını kavramış olacaksınız. En önemlisi dediğim gibi bol tekrar ve pratik zira video izlemek sadece teoride öğrenmiş olarak kalıyor.

Merhaba. Web tasarıma başlamak istiyorum önce WordPress eğitimi aldım kendi sitemi oluşturdum şimdi HTML5 eğitimi aldım fakat sadece anlatıp geçiyorlar ister istemez kafamda hepsi kalmıyor. HTML5 olsun CSS olsun bunları daha düzgün öğrenmek için ne önerirsiniz? Temelini iyi atmak istiyorum kısacası. Dersi anlatan kişi de sorun yok bu arada gayet iyi bir eğitmen fakat HTML5 dersi bitti 2 saat sürdü ve ben çoğu şeyi hatırlamıyorum yaptıklarını tekrar etmiş olsam bile. Neler önerirsiniz alıştırma olarak fikir olarak genel konu olarak?
Deneyimlerinizi ve değerli fikirlerinizi esirgemezseniz çok mutlu olurum herkese sağlıklı günler.
Hocam HTML,CSS yapılırda Java...

Yeni konular

Geri
Yukarı