Web tasarım öğremi için tavsiyeler

Merhaba. Web tasarıma başlamak istiyorum önce WordPress eğitimi aldım kendi sitemi oluşturdum şimdi HTML5 eğitimi aldım fakat sadece anlatıp geçiyorlar ister istemez kafamda hepsi kalmıyor. HTML5 olsun CSS olsun bunları daha düzgün öğrenmek için ne önerirsiniz? Temelini iyi atmak istiyorum kısacası. Dersi anlatan kişi de sorun yok bu arada gayet iyi bir eğitmen fakat HTML5 dersi bitti 2 saat sürdü ve ben çoğu şeyi hatırlamıyorum yaptıklarını tekrar etmiş olsam bile. Neler önerirsiniz alıştırma olarak fikir olarak genel konu olarak?
Deneyimlerinizi ve değerli fikirlerinizi esirgemezseniz çok mutlu olurum herkese sağlıklı günler.
w3schools.org diye bir site var yazılım ve işaretleme dili olan html öğretiliyor o sitede öğrenebilirsin bir de web developer tools var onu kullanabilirsin.

Yanlış bilgi
Web programlamayı öğrenmek istiyorsan basit 3 dili bilmen lazım;
1)HTML (sayfanın iskeleti)
2)CSS (sayfanın dizaynı)
3)JavaScript (sayfada dinamiği)

HTML dil değildir. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp.

Bol site yap. Ben Web öğrenirken 57 site yaptım. Yaklaşık 25 tanesi pofesyoneldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
HTML dil değildir. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp.

Bol site yap. Ben Web öğrenirken 57 site yaptım. Yaklaşık 25 tanesi pofesyoneldi.
Ne demek HTML bir dil değildir?? HTML'nin açılımını yazar mısınız? basit diye bir dile dil değil demek de neyin nesi?

Hocam ilk önce HTML öğrenin. 5-6 güne HTML'i çok iyi seviyede öğrenirsiniz. Sonrasında CSS lazım. 2-3 haftada onla uğraşırsınız. Harika siteler yapabilirsiniz bu ikisiyle beraber bile ama tabii ki de javascript'de lazım. Onu da 1 ayda çözersiniz. Hepsini de 2 ayda çok iyi öğrenirsiniz. Sonrasında Jquery ve BootStrap vs. öğrenirsiniz. Siz başlayın bakalım...

Geri
Yukarı