WEB tasarımı profesyonel mi?

Tasarım olarak maalesef profesyonel değil. CSS3 bile kullanılmadan yapılmış bir site gibi duruyor, modern tasarım anlayışından çok uzak bir tasarım bu. Bundan 15 sene öncesinde yaşıyor olsaydık bu tasarımı satma olasılığınız yüksekti, ama şu an satamazsın yüksek ihtimal.

Uplabs, Dribbble gibi sitelerden tasarım fikirleri edinin, web tasarımda bu çok önemlidir. Bu sayede modern tasarım anlayışlarının nasıl olduğunu öğrenmiş olursunuz. Gerçekten profesyonel olmak istiyorsan UI & UX öğrenmen sana fayda sağlayacaktır.

Örneğin sana ThemeForest'ta 79$'dan satılan inşaatla ilgili bir Wordpress temasının demosunu vereceğim, modern tasarım anlayışı bu şekildedir;

ThemeForest'taki diğer tasarımlara da göz gezdirebilirsin birçoğu profesyonel seviyede hazırlanmışlardır.
Peki hocam çok saolun. Şu an bir ekip kurdum ve güzel bir site üzerinde çalışıyoruz. Onu da soracağım sizlere.

Peki hocam çok saolun. Şu an bir ekip kurdum ve güzel bir site üzerinde çalışıyoruz. Onu da soracağım sizlere.
Eleştirilerimi yanlış anlamadığın için sana teşekkür ediyorum, belki eleştirim biraz kırıcı gözüküyor ancak senin gelişebilmen için böyle yorum yapıyorum. Açıkçası gelişebileceğin çok açık ortada, bir önceki yaptığın tasarıma göre bu çok daha iyi durmuş.

Ama dediğim gibi yine de bu tasarım anlayışı eski, tasarım anlayışını biraz güncellersen çok daha fazla takdir toplarsın. Sana önerdiğim bu taktikleri uygularsan bana teşekkür edeceksin emin ol.

@Boris7503 ve @Fatalis, hocalarım ekip kurdum ve bir tane site yaptık. Burada seylift asansör isimli bir firma site istedi ve yaptık ancak daha onlara göstermedik. Resimlerini bırakacağım, sizce güzel olmuş mu? Profesyonel mi? Beğenilir mi?

seylift1.PNG

seylift2.PNG

seylift3.PNG

seylift4.PNG

Hocam göründüğü kadar sade değil, açılışta aşağıdan yukarıya ve ya sağdan sola doğru animasyon var.
Güzel mi sizce hocam?

Modern tasarım anlayışına daha yakın ve kullanılabilirliği çok daha yüksek olan bir tasarım olmuş. Ancak bana biraz hazır template gibi geldi, zaten genelde hazır siteler kullanılır ucuz işler için onda problem yok ama kendini geliştirmen için iyi bir tercih değil.

Modern tasarım anlayışına daha yakın ve kullanılabilirliği çok daha yüksek olan bir tasarım olmuş. Ancak bana biraz hazır template gibi geldi, zaten genelde hazır siteler kullanılır ucuz işler için onda problem yok ama kendini geliştirmen için iyi bir tercih değil.
Hocam hazır site değil ancak örnek aldığımız yerler var. Mesela hocam Ana Sayfa tasarımını bir siteden örnek aldık, renkleri bir siteden. Ancak diğer şeyler bize ait.

Şöyle birşey söyliyim bir siteyi site yapan içeriktir. Eğer sitenin içeriği metinleri, resimleri dökümanları vs zenginse zaten site kendini gösterir ve biraz makyaj ile tasarım konusunda sıkıntı yaşatmaz ama siz sitenin içeriği yoksa siz header footeri nekadar süslerseniz süsleyin insalara hep eksik gelecektir. Tavsiyem çalışma yaparken bile lorem ipsumu bol tutun, placeholder resimleri kullanın. Bu şekilde hem müşteri sizin ne yapmak istediğinizi daha iyi anlayacaktır hem siz geliştirme yaparken tam olarak ne yaptığınızı, nekadar daha yerinizin olduğunu bilmiş olacaksınız. Müşteri genelde size şunu demez; Ben aşağıya bir etkinlik takvimi istiyorum yada haber görselleri çıksın gibi ama siz içeriği nekadar zenginleştirebilirseniz site okadar kurumsal ve profesyonel bir çalışmaya benzeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı