Websitesine transparan animasyonlu logo ekleme

lanje

Kilopat
Daha fazla  
Selam, bir loop animasyon hazırladım 5 saniyelik. Siteye eklemek istiyorum da çıktı formatını ne almalıyım en iyi çözüm için?

MOV alınca dosya 17 MB oluyor. Daha kompakt ve kullanışlı olması için önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı bir şey değil gibi, video logo sayfa boyutunu çok arttırır. Ayrıca her çözünürlükte aynı görünebilecek mi?

Videoda direkt transparan nasıl çıktı alacaksınız merak etmedim değil, GIF olabilir fakat kalitede düşme yaşanır. Genelde ya mobil ve desktop uyumlu videolar hazırlanır ve aspect ratio tarzı yöntemler ile yerleştirilir. Ya da mobil ve desktop için farklı boyutlarda videolar düzenlenir. Animasyondan kastınız tam olarak ne bilemediğim için yüzeysel yorumlayabildim.

Videoda direkt transparan nasıl çıktı alacaksınız merak etmedim değil, GIF olabilir fakat kalitede düşme yaşanır. Genelde ya mobil ve desktop uyumlu videolar hazırlanır ve aspect ratio tarzı yöntemler ile yerleştirilir. Ya da mobil ve desktop için farklı boyutlarda videolar düzenlenir. Animasyondan kastınız tam olarak ne bilemediğim için yüzeysel yorumlayabildim.
Adobe After Effects ile alabiliyorsun. Kolay yöntem.

Light ve dark modlarda sorunsuz çalışıyo mu peki yöntem?
Arkaya bir resim koyuyorsun. Mesela resim tamamen transparan olabilir. Kendi resmin olabilir, düz renk olabilir.
Videonun Opacity'sini ayarlıyorsun kafana göre güzelce çalışıyor. Dark ve light dene istersen. Ben denemedim hiç.

Arkaya bir resim koyuyorsun. Mesela resim tamamen transparan olabilir. Kendi resmin olabilir, düz renk olabilir.
Videonun Opacity'sini ayarlıyorsun kafana göre güzelce çalışıyor. Dark ve light dene istersen. Ben denemedim hiç.

Yüksek ihtimal farklı şeylerden bahsediyoruz ama bir bakacağım.

Ek olarak lottie bakabilirsin, AE tabanlı animasyonlar yapmanı sağlıyor. Performans açısından belki istedigini verebilir. @lanje

Geri
Yukarı