Western Digital 1 TB 7200RPM 3.5" HDD alınır mı?

Önceki kullandığım WD Blue 1 TB 40.000 saati geçmişti. Bad sector vs oluşmamıştı halen ama okuma-yazma hızı dalgalanmaya başladığı için kullanımdan kaldırıp yenisini almıştım. 7.000 saati buldu o da, 180mb üzerinde okuma-yazma hızı veriyor.

Olmaz. SSD uzun yıllar dayanmıyor ve ben sadece Windows, Unity3D, Video edit, kodlama, Office gibi işler için kullanıyorum ve yetiyor 120 GB SSD. Oyun için sadece LoL'de önemli. FPS drobunu önlüyor. Hikayeli oyunlar için bir kullanım gereği görmüyorum. Bekleme süresini kısaltıyor ama benim deneyimlerime göre çok uçuk farklar yok.

HDD çok daha ucuz ve hikaye tabanlı oyunlarda sorun hiç çıkartmıyor ve çok daha güzel. 2 TB 7200 RPM alacağım + 120 GB'de M.2 SSD alacağım.

Alakası yok bu arada, gidip kalitesiz marka veya ucuz marka SSD alırsan tabii ki dayanmaz. Samsung gibi kaliteli marka alırsan yıllarca dayanır. harddiskler ssd nin kölesi bile olamaz (bütçe yoksa eyw birşey dediğim yok) yada (10tb gibi depolama birimi istiyorsan hdd tercih edebilirsin onun haricinde mantıksız bence)

Alakası yok bu arada, gidip kalitesiz marka veya ucuz marka SSD alırsan tabii ki dayanmaz. Samsung gibi kaliteli marka alırsan yıllarca dayanır. harddiskler ssd nin kölesi bile olamaz (bütçe yoksa eyw birşey dediğim yok) yada (10tb gibi depolama birimi istiyorsan hdd tercih edebilirsin onun haricinde mantıksız bence)
Çünkü kaliteliler pahalı. Ondan alakası var üstad. Ben odan dedim.

O diskin 2TB olanını alabilirsen onu al bence. Bende yeni aldım 2TB modelini indirimlerden yakalayabilirsen ucuza geliyor biraz. Okuma yazma hızları çok iyi 280 - 300 MB hızları görüyorum. 256 MB önbellek olması da çok iyi zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı