Çözüldü WhatsApp 3 GB yer kaplıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Çizer - Tasarımcı
Arkadaşlar merhaba. Size bir sorum olacak. Saklama alanında ne kadar video fotoğraf siler isem sileyim telefonun tamamen dolduğunu fark ettim. Bunun sebebinin de WhatsApp boyutu olduğunu tespit ettim. Üç resim yükledim. WhatsApp neredeyse 3 GB yer kaplıyordu.

Screenshot_2020-06-13-01-22-49-21~2.jpg

WhatsApp ayarlarına girdiğimde ise sadece 271 MB gibi küçük bir depolama kullanımı vardı.

Screenshot_2020-06-13-01-33-41-71~2.jpg

Verileri temizledim ve sonra düzeldi.

Screenshot_2020-06-13-01-25-19-89~2.jpg

Biri bu konuyu açıklığa kavuşturur ise çok minnettar olurum arkadaşlar ona göre düzenleme yapmam gerekiyor, sizce sebebi ne olabilir?
Bu arada WhatsApp kurulu şu an ve sık sık kullandığım halde hala 440 MB civarı yer kaplıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu lanet uygulama fotoğraf, video, ses vb. medya öğelerini, telefon hafızasında tutuyor.
Veri ve depolama kullanımı ayarlarını açın. Medyaları otomatik indirin altındaki tüm seçenekleri kapatın.
Uygulama yedeğinde videoları dahil et seçeneğini kapalı tutun. Eğer önceden yedeklediyseniz, yedeği sıfırlayın. Ondan sonra sadece mesaj yedeklerini alın. Yedek alma işlemi bitince uygulamayı verilerini temizleyin.
Bu lanet uygulama fotoğraf, video, ses vb. medya öğelerini, telefon hafızasında tutuyor.
Veri ve depolama kullanımı ayarlarını açın. Medyaları otomatik indirin altındaki tüm seçenekleri kapatın.
Uygulama yedeğinde videoları dahil et seçeneğini kapalı tutun. Eğer önceden yedeklediyseniz, yedeği sıfırlayın. Ondan sonra sadece mesaj yedeklerini alın. Yedek alma işlemi bitince uygulamayı verilerini temizleyin.

Çözüm
Whatsapp'ın içinde de bunların neleri ne kadar yer kaplıyor ekranı vardı, oraya baktınız mı ?
Mesajlar vesaire bile yer kaplamıyordu verilerini temizliyordum birtek ama şimdi şunu anladım, mesajları ve videoları Google fotoğraflar ile zaten yedekliyorum, WhatsAppdan sildim bu yöntem işe yarıyor gibi hepiniz sağolun

Yeni konular

Geri
Yukarı