WhatsApp ana cihaz ile ikincil cihaz arası nasıl senkronize edilir?

rashnikko

Hectopat
Merhaba, Huawei telefonlarda olan WhatsApp sorunundan muzdaribim. Çözüm olarak başka bir cihazda WhatsApp hesabıma giriş yapıp cihaz bağla kısmındaki QR kod ile telefonumu ikincil bağlamak. Yani planıma göre tabletime WhatsApp kuracağım, yedek dosyalarımı share ile aktararak tam şekilde WhatsApp'ı kuracağım. Sonrasında telefonumdan WhatsApp'a girip QR kod okutacağım ve telefonum ikincil cihaz olacak. Aklımda birkaç soru var. İkincil cihaz sorunsuz şekilde bildirimleri mesajları vs. alacak mı? Gönderilen medya içerikleri tabletime mi yüklenecek, telefonuma mı? Ve tablete indireceğim WhatsApp'ı yine GMS olmadığı için WhatsApp'ın kendi sitesinden APK indireceğim. Sorun olur mu?

Benim size bir sorum var. WhatsApp uygulamasında nasıl QR okutacaksınız? Eğer son güncellemeyle bir şey değişmediyse QR'ı Web WhatsApp'tan okuyabiliyorsunuz.

Telefondan da okutuluyor iki cihaz birbirinden bağımsız çalışabiliyor ana cihazda internet bağlantısı olmasına gerek yok internete bağlanınca mesajlar oraya da geliyor.

Eski mesajlarımın sadece ufak bir bölümü gelmişti belki başka ayarı vardır bilmiyorum ama ana cihazda de aynı anda geliyor bildiriler anlık olarak mesajlaşıyorsan biriyle onun bildirimleri gelmiyor diğer cihaza ama meselar geliyor yine de.

Telefondan da okutuluyor iki cihaz birbirinden bağımsız çalışabiliyor ana cihazda internet bağlantısı olmasına gerek yok internete bağlanınca mesajlar oraya da geliyor.

Eski mesajlarımın sadece ufak bir bölümü gelmişti belki başka ayarı vardır bilmiyorum ama ana cihazda de aynı anda geliyor bildiriler anlık olarak mesajlaşıyorsan biriyle onun bildirimleri gelmiyor diğer cihaza ama meselar geliyor yine de.

Hocam peki medya içerikleri nasıl işliyor. Mesela bu bağlantıyı yaptım. Tableti sık kullanmıyorum bu aralar evde duracak ben sıkıntısız WhatsApp'ı kullanmaya devam edeceğim değil mi telefonda? Gönderilen fotoğraflar videolar telefonuma mı kaydolacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam peki medya içerikleri nasıl işliyor. Mesela bu bağlantıyı yaptım. Tableti sık kullanmıyorum bu aralar evde duracak ben sıkıntısız WhatsApp'ı kullanmaya devam edeceğim değil mi telefonda? Gönderilen fotoğraflar videolar telefonuma mı kaydolacak?

Her iki cihaza da kaydolacak hiçbir sorun yaşamazsın WhatsApp Web kullanmak gibi düşünebilirsin direkt. Şu an Android ve iOS çihazlarda kullanıyorum aynı anda ikisi de elimin altında hiç mesaj ve medya doslayarıyla alakalı sorun olmadı. internet bağlantısı bir süre olmasa bile bağladığın an mesajlar o cihaza da geliyor eksiksiz şekilde.

Her iki cihaza da kaydolacak hiçbir sorun yaşamazsın WhatsApp Web kullanmak gibi düşünebilirsin direkt. Şu an Android ve iOS çihazlarda kullanıyorum aynı anda ikisi de elimin altında hiç mesaj ve medya doslayarıyla alakalı sorun olmadı. internet bağlantısı bir süre olmasa bile bağladığın an mesajlar o cihaza da geliyor eksiksiz şekilde.
peki ana cihaz sürekli internete bağlı mı olmalı. ben tabletimi ana cihaz olarak kuracağım. ama engek yedim 20 saat sms alamıyorum yarın akşam halledeceğim. tablet her zaman internete bağlanmasada olur değil mi?

Peki ana cihaz sürekli internete bağlı mı olmalı. Ben tabletimi ana cihaz olarak kuracağım. Ama engek yedim 20 saat SMS alamıyorum yarın akşam halledeceğim. Tablet her zaman internete bağlanmasada olur değil mi?

Öyle bir şart yok ana cihazımda Wi-Fi bozuk olduğu için Full kapalı durumda. Hangi cihazda internet varsa mesajlar oraya gider internet yoksa da bağlandığında gelecek hiçbir şekilde eksik mesaj durumu gibi bir şey olmuyor her iki cihazada da bütün mesajlar oluyor.

Öyle bir şart yok ana cihazımda Wi-Fi bozuk olduğu için Full kapalı durumda. Hangi cihazda internet varsa mesajlar oraya gider internet yoksa da bağlandığında gelecek hiçbir şekilde eksik mesaj durumu gibi bir şey olmuyor her iki cihazada da bütün mesajlar oluyor.
o zaman bu durum benim için çok daha avantajlı, en azından tablette bir şey yaparken whatsapp web falan uğraşmamış olurum. teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı