Whatsapp Bildirimleri Gelmiyor

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar cihazımı yeni aldım. SİM kartımı taktım her şey iyi güzel hoş fakat nedense WhatsApp bildirimleri çok geç geliyor. Mesela 20.25'te atılan mesaj bana 20.50 de bildirim olarak üste geliyor. Ama WhatsApp'a girersem biraz bekliyor 2-3 saniye kadar sonra birsürü mesaj geliveriyor. Ancak bu sadece mobil verideyken oluyor Wi-Fi üzerinden bağlantı kurduğumda bu soruna rastlamadım. Bildirim ayarlarını, veri kullanımını, pil tasarrufuna vesayre çoğu yere baktım ama sorunumla ilgili bir şey bulamadım çözümü nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar cihazımı yeni aldım. SİM kartımı taktım her şey iyi güzel hoş fakat nedense WhatsApp bildirimleri çok geç geliyor. Mesela 20.25'te atılan mesaj bana 20.50 de bildirim olarak üste geliyor. Ama WhatsApp'a girersem biraz bekliyor 2-3 saniye kadar sonra birsürü mesaj geliveriyor. Ancak bu sadece mobil verideyken oluyor Wi-Fi üzerinden bağlantı kurduğumda bu soruna rastlamadım. Bildirim ayarlarını, veri kullanımını, pil tasarrufuna vesayre çoğu yere baktım ama sorunumla ilgili bir şey bulamadım çözümü nedir acaba?
İnternet de yasaklı sitelere giriş kapalı ise. Geç geliyor sebebini bilmiyorum,ama aynısnı başıma geldi mesaj 2 saat sonra geliyordu.

WhatsApp'a arka planda internet kullanımına mobil veri dahil izin vermeniz lazım.

Hocam çoğu çözüm yolunu denedim şuan ne yaptım hatırlamıyorum bile en son yaptığım şuydu senkonizasyonu aktif hale getirdim bildirimler gelmeye başladı belki ondandır belki değildir bilmiyorum ancak test edicem ve bu senkonizasyon tam olarak nedir ? Ne işe yarar ?

Güncelleme: Arkadaşlar senkonizasyonu açtım ama bazen yine bildirim gelmediği oluyor wp girmedikçe gelmiyor bazen kafayı yemek üzereyim.

Son düzenleme:
Senkronizasyon mesajları yedekler, ya da gelen mesajları -duruma göre- telefona senkronize eder. Yani telefon mobil verideyken haberiniz olmadan internetiniz bitmesin diye senkronizasyonu kapatıyor olabilir.

Arkadaşlar şuan tekrar çözüldü ne hikmetse türktelekom müşterisiyim. Müşteri hizmetlerini arıyorum ancak robottan başka bir yere geçemedim sürekli tuşlara basıyorum ama canlı destek alamadım henüz yarın bir telekom şubesine gitmeyi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı