WhatsApp dolandırıcıları

Şöyle anlatayım ;
-Bunlar gerçek insan. Çeviri ile konuşuyorlar.
-Evet bunlar dolandırıcı ama size verdiği görevleri yaparsanız paranızı atıyorlar.
-Size attığı trendyol ürünlerini beğenmenizi söylüyorlar sonra da 50tl gibi rakamlar atıyorlar.
-Bunların gelir kaynağı da dolandırılan insanlar. Herkes 100 200tl dolandırılmıyor 100.000 200.000'ler havada uçuşuyor.
-İbandan ibana para transfer etmenizi, bazen de hiç bilmediğiniz kişiler tarafından ibanınıza para geliyor.
-Örnek veriyorum size 100tl attılar sonra sizden 200tl istediler, attınız. 500 geri attılar. 3000 istiyorlar atarsanız da kayboluyorlar.
-Onlara ulaşmak imkansıza yakın, anca onlar sizi bulacak.
-Size atacağı parayı başka birine attırıyor, ona atacağı parayı başka birine derken bu sarmalın içine hem dahil oluyorsunuz hem de kaynaklarını bulmak imkansız hale geliyor.

Yani tam tahmin ettiğim gibi :D. Güven kazanmak için önce 5-10 yolluyorlar sonra da tüm parayı yollayınca çırpıyorlar, anladım.

Peki misal birisi bu dolandırıcılardan 5-10 ne kadar koparabilirse kopardığını varsayalım, herhangi bir sıkıntı yaşar mı? Yoksa dolandırıcıyı mı dolandırmış olur?

Geçenlerde forumda dolandırıcıları dolandıran biri konu açmıştı. İstersen bir arat konuyu :D. Herhangi bir sorun olmaz sonuçta adam illegal, gidip seni savcılığa vermez ki zaten hepsi yabancı uyruklu.

1697140180386.jpeg

Şöyle anlatayım;
-Bunlar gerçek insan. Çeviri ile konuşuyorlar.
-Evet bunlar dolandırıcı ama size verdiği görevleri yaparsanız paranızı atıyorlar.
-Size attığı Trendyol ürünlerini beğenmenizi söylüyorlar sonra da 50TL gibi rakamlar atıyorlar.
-Bunların gelir kaynağı da dolandırılan insanlar. Herkes 100 200TL dolandırılmıyor 100.000 200.000'ler havada uçuşuyor.
-IBAN'dan ibana para transfer etmenizi, bazen de hiç bilmediğiniz kişiler tarafından ibanınıza para geliyor.
-Örnek veriyorum size 100TL attılar sonra sizden 200TL istediler, attınız. 500 geri attılar. 3000 istiyorlar atarsanız da kayboluyorlar.
-Onlara ulaşmak imkansıza yakın, anca onlar sizi bulacak.
-Size atacağı parayı başka birine attırıyor, ona atacağı parayı başka birine derken bu sarmalın içine hem dahil oluyorsunuz hem de kaynaklarını bulmak imkansız hale geliyor.

Hocam peki gerçekten bu adamlardan para alan insanların başına bir şey gelir mi yoksa sadece aldıklarıyla mı kalır?
Yani bu adamlar sanmıyorum daha sonrasında o para için uğraşsın ama belki de uğraşabilirler pek muhatap olduğum tipler değil açıkçası.

Geçenlerde forumda dolandırıcıları dolandıran biri konu açmıştı. İstersen bir arat konuyu :D. Herhangi bir sorun olmaz sonuçta adam illegal, gidip seni savcılığa vermez ki zaten hepsi yabancı uyruklu.

Dediğiniz konuya hemen bir bakayım hocam :D.

Olabilir, vergi kacakciligi var, para akliyorlar. Sende katilip dediklerine yaparak suca ortak oluyorsun.
50tl kazanayim derken, bilmem neyinden olabilirsin.
Benim pek böyle şeyler umurumda değil yazdıkları gibi görüldü atıp siliyorum da mesajları gerçekten merak etmiştim bu konuyu. Neler oluyor neler bitiyor diye, açıklama için sağ olun.

Geri
Yukarı