WhatsApp, Gizlilik Sözleşmesinde Geri Adım Attı mı?

Yıllardır olan bir şey zaten bu olayı büyütmemize gerek yok. Bundan daha tehlikeli olan kuraklık var mesela ya da korona.

Onları aylarca tartışmadık mı zaten? Onlardan başka bir şey tartışılmayacak mı yani? 7/24 koronayı mı tartışalım? Yıllardır kullandığımız WhatsApp bir nevi bilgilerimizi başkasına veriyor. Bunu tartışacağız tabii ki.

Onları aylarca tartışmadık mı zaten? Onlardan başka bir şey tartışılmayacak mı yani? 7/24 koronayı mı tartışalım? Yıllardır kullandığımız WhatsApp bir nevi bilgilerimizi başkasına veriyor. Bunu tartışacağız tabii ki.

Dostum internette her dolaştığın süre zarfında senin çoğu bilgin farklı farklı data baselerine kaydediliyor. Yani demem o ki gereksiz abartılacak bir konu. Seni bu verileri alma konusu rahatsız ettiyse tuşlu telefona yönelebilirsin.

Ne tartışmamızı istersin. Hemen herşeyi bırakıp ülkece senin istediğin şeyi tartışabiliriz.
Tartışılması gereken *zibilyon tane konu varken, bizim neden hala bunu konuştuğumuzu dile getirmiş.

Halen ülkede şu konuyu tartışıyoruz ya başka bir şey demek istemiyorum.
Bir çoğumuzun kullandığı uygulama olmasının yanı sıra tek bizim ülkenin değil, dünya gündeminde olduğundan dolayı. Ama bizde ekstra abartıldı. Bu konu üzerinden gideceksek yıllardır kullandığımız Google ile de verilerimiz paylaşılıyor, bir çok örnek var.

Dostum internette her dolaştığın süre zarfında senin çoğu bilgin farklı farklı data baselerine kaydediliyor. Yani demem o ki gereksiz abartılacak bir konu. Seni bu verileri alma konusu rahatsız ettiyse tuşlu telefona yönelebilirsin.
Bi sen biliyorsun zaten. Milyonlarca insan salak çünkü uygulamayı sildiler. Haberlerde bir sürü araştırmacılar avukatlar vs. bu sözleşmenin tehlikeli olduğunu söylüyor. Ama sen en doğrusunu biliyorsun. Gerekenden az bile abartıldı.

Tartışılması gereken *zibilyon tane konu varken, bizim neden hala bunu konuştuğumuzu dile getirmiş.

Birçoğumuzun kullandığı uygulama olmasının yanı sıra tek bizim ülkenin değil, dünya gündeminde olduğundan dolayı. Ama bizde ekstra abartıldı. Bu konu üzerinden gideceksek yıllardır kullandığımız Google ile de verilerimiz paylaşılıyor, birçok örnek var.

Tamam bende diyorum ki sabah akşam 7/24 o konuları mı tartışalım? Bu mu öneriniz? Korona vs. var diye başka konuları tartışmayallım mı? Gündem de başka bir şey olmuyor mu?

Tamam bende diyorum ki sabah akşam 7/24 o konuları mı tartışalım? Bu mu öneriniz? Korona vs. var diye başka konuları tartışmayalım mı? Gündem de başka bir şey olmuyor mu?
Evet, iktidardan başlayabiliriz. AFAD'ın namaz molası yüzünden 2 tane çocuğun ölümüne sebep olduğunu tartışabiliriz,
Boğaziçi olaylarını tartışabiliriz,
küresel ısınmanın kuraklık vermesini,
ekonomik problemleri,
vergilerin artmasını, zamların her gün artmasını,
Galata kulesindeki renkler yüzünden IBB'sine sallayıp altından bakanlık çıkan gazeteciyi de tartışabiliriz.
İlla corona tartışalım demedim ki.

Ama sen en doğrusunu biliyorsun. Gerekenden az bile abartıldı.
En doğrusunu biliyorum demedim. Benim için çok önemli olan paylaşılacak verim olmadığımdan sanırım bu kadar umursamıyorum. Sizin veya bir kimsenin bu kadar çok önemli verisi varsa silebilir uygulamayı. Bu konu hakkında başka yorumda bulunmak istemiyorum teşekkürler.

Evet, iktidardan başlayabiliriz. Afad'ın namaz molası yüzünden 2 tane çocuğun ölümüne sebep olduğunu tartışabiliriz,
Boğaziçi olaylarını tartışabiliriz,
Küresel ısınmanın kuraklık vermesini,
Ekonomik problemleri,
Vergilerin artmasını, zamların her gün artmasını,
Galata kulesindeki renkler yüzünden ıbb'sine sallayıp altından bakanlık çıkan gazeteciyi de tartışabiliriz.
İlla corona tartışalım demedim ki.

Haberler kaynaklar vs. insanlara bu konuyu düzgünce anlatsın üstünde durusunlar ki insanlar da bunu tartışsın. Dediğin birçok olayı ilk defa duyuyorum. Acaba bahsettiğin bu olaylar insanlara doğru şekilde anlatılmadığı için insanlar bunu tartışma konusu yapmamış olabilirler mi?

Geri
Yukarı