WhatsApp, Gizlilik Sözleşmesinde Geri Adım Attı mı?

En doğrusunu biliyorum demedim. Benim için çok önemli olan paylaşılacak verim olmadığımdan sanırım bu kadar umursamıyorum. Sizin veya bir kimsenin bu kadar çok önemli verisi varsa silebilir uygulamayı. Bu konu hakkında başka yorumda bulunmak istemiyorum teşekkürler.
Ama az önce ki yorumunuz da silen insanlar bişey bilmiyor. Boşa tartışıyorlar gibi şeyler söylediniz yanlışmıyım? Neyse tartışmayacaksınız bana uyar.

Bu onay bana niye gelmiyor arkadaşlar acaba 🤔

Gelmiştir ama şu an zorunlu olmadığı için atlamış olabilirsiniz. Şu anki karar iptal edilmeyip devam ederse 8 şubatta onay size ve WhatsApp kullanan herkese gelir.

Haberler kaynaklar vs. insanlara bu konuyu düzgünce anlatsın üstünde dursunlar ki insanlar da bunu tartışsın. Dediğin birçok olayı ilk defa duyuyorum. Acaba bahsettiğin bu olaylar insanlara doğru şekilde anlatılmadığı için insanlar bunu tartışma konusu yapmamış olabilirler mi?
Aslına bakarsan haber sitelerinde en başı alan konular. Gündemden bir haber olmak böyleymiş demek ki.

Aynen herkes kendini önemli biri gibi hissetmeye başlamış neymiş WhatsApp onların özel verilerini alacakmış bilmiyorlar ki WhatsApp onların birbiriyle yazıştığını ne yapsın sadece reklam için alıyor aradığınız şeyin reklamını göstermek için alıyor yani arkadaşınıza ben bundan almayı düşünüyorum diyorsunuz Instagram'da onun reklamı çıkıyor.
Ve bunu neredeyse herkes yapıyor hiç düşündünüz mü bu WhatsApp ücretsiz ama bu Zuckerberg nasıl zengin oluyor size özel reklamlar sunarak yoksa bedava WhatsApp'ın sahibi nasıl zengin olsun.
Önemli biri gibi hissetmeye gerek yok bu tarz tepkiler için. Gizlilik her insan için önemli bir şeydir. Bu konu hakkında dün bir yorum okumuştum fakat kimin yaptığını hatırlamıyorum. Eğer bu kadar önemsiz ise sizin için perdelerinizi açıp camdan bir eve yerleşebilirsiniz. Ek olarak olayda ikinci husus bunu diğer Avrupa ülkelerine zorunlu kılmayıp Türkiye insanına zorunlu kılmaları. Sizi bilemem fakat ben kendimce önemli bir insanım. Hiç bir türlü ikinci sınıf insan muamelesini kabul etmiyorum.

Gizlilik her insan için önemli bir şeydir.

Zaten senin o yazışmalarını istemiyorlar sana göre reklam göstererek para kazanmak istiyorlar ve bunu Google'da yapıyor örneğin Google'da bir şey ara örneğin araba bakıyorsun arabalara birkaç dakika sonra sana herhangi bir sitede onun reklamı çıkıyor onun gibi yani.

Avrupa ülkelerine zorunlu kılmayıp Türkiye insanına zorunlu kılmaları.

Avrupa ülkelerinde cezası olduğu için ve bizim ülkemiz bu konuya hiç önem vermediği için yoksa bende isterim bizim ülkemizde de böyle bir yasak olsun.

Aslına bakarsan haber sitelerinde en başı alan konular. Gündemden bir haber olmak böyleymiş demek ki.

Gündemden haberim var. Takip ediyorum gündemi. Yazdığınız haberleri doğru düzgün okumamışım yeni okuyunca fark ettim bahsettiğiniz 4 olay zaten yıllardır tartışılan konular. Diğerlerine gelecek olursak evet ilk defa duyuyorum. Her gün gündemi takip etmeme rağmen. Demek ki sizin dediğiniz kadar gündem olmamış ki görememişim. Ayrıca bu olaylar insanlar tarafından inanılmaz tepki çekerdi. Sizin dışınızda bu haberleri gören duyan kaç kişi var bilmiyorum. Neyse ya tartışmayacağım daha fazla.

Recep Baltaş'ın Cookies Sorusuna yönelttiği itiraza** benzer bir itiraz Whatsapp'ın Update Sorusu için de zikredilebilir, nasıl olsa kullanıcıları her türlü izliyorsunuz, bir de veri güvenliği politikanızı güncellemede kullanıcının onayını istiyorsunuz sembolik olarak. Bu zoraki Update sorusu olmadan önce de belli bir seviyede riskin muhattapıydı Whatsapp kullanıcıları, bunun altını çizmek gerekir.

**Nasıl olsa her türlü kullanıcıları izliyorsunuz, Cookies'e Evet demek neyi değiştirecek tarzında bir Tweet ti sanırım.

Geri
Yukarı