WhatsApp grubunda küfürü nasıl engellerim?

coolboy11

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba. Benim samimi arkadaşlarımdan oluşan bir WhatsApp grubum vargrubumuz da herkes birbirini çok iyi tanır ve sever. Lakin grupta Ozan ve Talha adında 2 arkadaşım sürekli küfür ediyor ve küfürler çok sert ve ağır (anneye küfür gibi) bu beni çok rahatsız etmiyor fakat grupta küçük kardeşim de var Ozan ve Talha bana küfür ettiği zaman küçük kardeşim de üstüne alınıyor ve üzülüyor lakin arkadaşlarımla da çok samimi olduğum için onları uyararak onların bana küsmesinden korkuyorum, sizce ne yapmalıyım? Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Annemin şahsına edilen küfürler değil genel mecazi şeyler.
Anladım, normalleştirilmiş şeyler gibi düşünüyorsunuz ama sizin anladığınız gibi kardeşiniz normal karşılamıyor. Bence direkt olarak uyarın ya da kardeşinize yolu verin :)

Annemin şahsına edilen küfürler değil genel mecazi şeyler.

Hocam ne olursa olsun küçük kardeşine küfür öğretme ben yanında mal bile demiyorum. Yani bu küfürler arkadaş ortamında olur falan ama anaya avrada sövülüyorsa işin rengini değiştirmişler. Onlardan grupta küfür etmemelerini isteyebilirsin bu kadar yakınsanız anlayacaklardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Küfrün mecazi durumu olmaz. Anneye veya şahsına sövmesi durumu değiştirmez. Bence önce uyar, devam ederse gruptan kardeşinle beraber çıkarak tepkini koy. Bu kadar geniş olmayın.

Geri
Yukarı