WhatsApp vs Facebook Messenger

Messenger neredeyse tamamen Online kayıt tutarken WhatsApp cihaza kaydediyor haklısınız ancak dosya boyutu bir programı doğrudan etkileyen faktörlerden biri değil. Messenger'ın gereksiz animasyonları daha fazla kaynak tüketimine neden oluyor. Yani ekrandaki baloncuğa tıklayarak bir sohbeti görüntülediğiniz bir messenger ile bildirime tıklayarak açtığınız WhatsApp arasında ciddi fark var. Hele kötü bir telefona sahip bir kullanıcı net olarak gözlemleyebilir bu durumu.

Ha bu arada sohbet baloncuklarını kapatabiliyorsunuz ve pek çok yerde işinize yarayan bir özellik pek çok telefon medelinde tüm uygulamalara bu destek te veriliyor ama wp de yok bence olmalı ne de olsa açıp kapatabiliyorsunuz bu özelliği.

WhatsApp bence daha iyi.

Dediğim gibi hocam ikisinin de artısı ve eksisi var ayrıca SIM kartı olmayan birine wp kullan da diyemeyiz bakın wpnin bir eksisi daha.

Konuyla ilgisiz ama Telegram hepsine + özellikler olarak on basar ama WhatsApp daha yaygın... Oradan kazanıyor.

Olabilir hocam herkesin düşüncesi farklı bana göre wp ile messenger karşılaştırılmamalı ikisi de farklı uygulamalar ve biri sıradan Facebook hesabı istiyor diyeri ise telefon numarası messenger SIM kartı olmayanlar için ideal wp, Telegram falan ise SIM karı olanlar için sen ne kullanıyorsun diye sorarsanız da ben hem wp hem messenger kullanıyorum çünkü kuzenim in SIM kartı yok onunla böyle konuşup ekran paylaşıp oyunlar oynayıp eğleniyoruz.

Facebook Messenger'ın içinde o kadar gereksiz özellikler var ki, bunlar cihaz performansının anasını ağlatıyor. Aniden çıkan pop-up'lar, ara ara gelen reklamlar, baloncuklar.

Ya bak ben sadece iletişim kurmak istiyorum, reklamların, oyunların benim ilgimi çekmiyor. Bu nedenle sadeliği nedeniyle WhatsApp. İşin daha da ironik kısmı her iki uygulamanın da sahibinin aynı olması :)

Daha iyi olmadığına eminim. Kesinlikle WhatsApp daha hafif, daha kolay kullanıma sahip. Ancak kullanış için sadece iyilik yetmiyor hatırlatmak isterim. Kaç kişi ile iletişim kuracaksın ki messenger ile? WhatsApp misliyle daha yaygın.

Belkide dünya nüfusunun yarısı WhatsApp kullanıyor messenger ile niye ugrasayim ki? Ayrıca çok daha kompakt. Messenger'da yazdığım mesajı da silemiyorsun. En büyük eksiler bunlar.

WhatsApp daha iyi, fakat hala bilgisayarda berbat bir program.

Evet hocam dediklerinizde haklı olabilirsiniz fakat hafif kısmı yalan olur WhatsApp dosyası 2,3 ila 4 GB arasında değişir wp yi daha çok kullanan sticker gift atan fotoğraf video paylaşan ve bunları çok fazla yapan birinde daha fazla yer kaplayacaktır bu dosyayı silerseniz de pek çok şey kaybolur wpdeki fotoğraflar sesler videolar vb.

Web sürümü yine biraz düzeldi hocam daha önceden illa telefon internete bağlı olacaktı şimdi buna gerek yok.

Bir yanlışlık olmalı hocam messenger de mesajları silebiliyorsunuz ve karşı tarafta görmüyor ayrıca wp de olmayan bir özellik de messenger de var ekran paylaşımı yani iki uygulamanın da kendi içinde artıları ve eksileri var mesela Instagram hesabınız olmasa bile messengerden Instagram'daki birine mesaj atabilirsiniz.

WhatsApp bence daha iyi.

Ben hep mesenger kullanıyorum hiç WhatsApp kullanmıyorum oradan iletişim kuruyorum istediğim kişiye mesaj yazıyorum sonra Facebook'tan arkadaşlık isteği atıyorum ekliyorum konuşuyoruz hatta mesenger da görüntülü ve sesli sohbet de var WhatsApp gibi ve WhatsApp'tan pek bir farkı yok bence.

Olabilir hocam herkesin düşüncesi farklı bana göre wp ile messenger karşılaştırılmamalı ikisi de farklı uygulamalar ve biri sıradan Facebook hesabı istiyor diyeri ise telefon numarası messenger SIM kartı olmayanlar için ideal wp, Telegram falan ise SIM karı olanlar için sen ne kullanıyorsun diye sorarsanız da ben hem wp hem messenger kullanıyorum çünkü kuzenim in SIM kartı yok onunla böyle konuşup ekran paylaşıp oyunlar oynayıp eğleniyoruz.

Facebook Messenger'ın içinde o kadar gereksiz özellikler var ki, bunlar cihaz performansının anasını ağlatıyor. Aniden çıkan pop-up'lar, ara ara gelen reklamlar, baloncuklar.

Ya bak ben sadece iletişim kurmak istiyorum, reklamların, oyunların benim ilgimi çekmiyor. Bu nedenle sadeliği nedeniyle WhatsApp. İşin daha da ironik kısmı her iki uygulamanın da sahibinin aynı olması :)

Ben hep mesenger kullanıyorum hiç WhatsApp kullanmıyorum oradan iletişim kuruyorum istediğim kişiye mesaj yazıyorum sonra Facebook'tan arkadaşlık isteği atıyorum ekliyorum konuşuyoruz hatta mesenger da görüntülü ve sesli sohbet de var WhatsApp gibi ve WhatsApp'tan pek bir farkı yok bence.

Ekran paylaşma özelliği var ve çok büyük nimet wp ye en hızlı şekilde gelmeli ama getirmezler bence gelirse messengferin fişi çekilir diycemde sanmam ya Facebook konuşmak için messenger istiyor o zaman Facebook sakata girer mark abimizde bunu istemez.

Ekran paylaşma özelliği var ve çok büyük nimet wp ye en hızlı şekilde gelmeli ama getirmezler bence gelirse messengferin fişi çekilir diycemde sanmam ya Facebook konuşmak için messenger istiyor o zaman Facebook sakata girer mark abimizde bunu istemez.

Benim telefonum da var SIM kartım da var ama yine de WhatsApp kullanmıyorum çünkü sevmiyorum onun yerine Facebook ve messengerı kullanıyorum.

Benim telefonum da var SIM kartım da var ama yine de WhatsApp kullanmıyorum çünkü sevmiyorum onun yerine Facebook ve messengerı kullanıyorum.

Hocam bu size kalmış wp de sadece kayıtlı kişilerle ya da numarınızı bilen ve size yazan kişilerle konuşabilirsiniz ve herkese de numaranızı vermeniz tehlikeli olabilir ama messenger de rahatsın aç fake hesap kullan kendin olmaanda gerek yok kadın hesabı aç milleti işlet bir sürü olanağın var.

Bir yanlışlık olmalı hocam messenger de mesajları silebiliyorsunuz ve karşı tarafta görmüyor ayrıca wp de olmayan bir özellik de messenger de var ekran paylaşımı yani iki uygulamanın da kendi içinde artıları ve eksileri var mesela Instagram hesabınız olmasa bile messengerden Instagram'daki birine mesaj atabilirsiniz.
Hocam 4-5 ay falan oldu birine yanlışlıkla bir şey yazıp sildim ama sadece ben de silinmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı