Çözüldü WhatsApp Web'ten indirilen müzikler bilgisayara MPEG olarak iniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan_D

Kilopat
Sosyal Tayfı
Merhabalar;

Çok sık olarak WhatsApp Web kullanıyorum. Arada bazı telefondaki müziklerimi WhatsApp Web'ten bilgisayarıma aktarıyorum ancak müzikler MPEG olarak iniyor bilgisayara. Müzikleri direkt olarak MP3 nasıl indirebilirim?

Teşekkürler.

Çözüm
Oradan bu müzikleri direkt olarak kolay bir şekilde dönüştürebiliyor muyuz? Diğer türlü tek tek uğraşıyorum müzikleri dönüştürmek için.
Konu farklılaşmış olacak ama ortam dosyalarınızı kodekler arası dönüştürmek için VLC'de Ctrl+R yaparak dönüştürme menüsünü açabilir, listeye ilgili tüm dosyalarınızı aktarabilir ve ardından "dönüştürüp kaydet" diyerek hangi formatta nereye yazılacaklarını seçebilirsiniz.
Aktarıyorum ancak müzikler MPEG olarak iniyor.
Çünkü Whatsapp sıkıştırma uyguluyor. MPEG-1 Layer 3 formatından, yani istemiş olduğunuz ve bizim bildiğimiz adıyla MP3'ten; bunun tek katmanlı ilkel olan versiyonu MPEG-1 formatına dönüştürerek yapıyor sıkıştırmayı.
Müzikleri direkt olarak MP3 nasıl indirebilirim?
Cihazlar arası aktarım için illa Whatsapp kullanacağım diyorsanız arşivlemeniz gerekiyor maalesef.

Ayrıca daha sonra MP3'e dönüştürseniz bile bunlar telefonunuza indirdiklerinizle aynı veriler olmayacaklardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüşterebilirsiniz diye biliyorum bunu yapan siteler vardı.
Evet, öyle yapıyorum ama direkt olarak WhatsApp'tan bunu nasıl bilgisayara MP3 olarak nasıl indirebilirim? Anlamında sormuştum.

Yalnızca bilgisayardan dinlemeye devam edecekseniz, VLC gibi medya oynatıcılari bu dosya türünü destekliyor, kullanabilirsiniz.
Oradan bu müzikleri toplu olarak direkt kolay bir şekilde dönüştürebiliyor muyuz? Diğer türlü tek tek uğraşıyorum müzikleri dönüştürmek için.

Oradan bu müzikleri direkt olarak kolay bir şekilde dönüştürebiliyor muyuz? Diğer türlü tek tek uğraşıyorum müzikleri dönüştürmek için.
Konu farklılaşmış olacak ama ortam dosyalarınızı kodekler arası dönüştürmek için VLC'de Ctrl+R yaparak dönüştürme menüsünü açabilir, listeye ilgili tüm dosyalarınızı aktarabilir ve ardından "dönüştürüp kaydet" diyerek hangi formatta nereye yazılacaklarını seçebilirsiniz.

Çözüm
Evet, öyle yapıyorum ama direkt olarak WhatsApp'tan bunu nasıl bilgisayara MP3 olarak nasıl indirebilirim? Anlamında sormuştum.

Oradan bu müzikleri toplu olarak direkt kolay bir şekilde dönüştürebiliyor muyuz? Diğer türlü tek tek uğraşıyorum müzikleri dönüştürmek için.

Dosya formatı değiştiriliyor fakat kullanım rahatlığı hakkında bir şey diyemeyeceğim.

Teşekkür ederim, indirip bir deneyeyim o halde.

@Gökkayahan Teşekkürler, bu şekilde çok daha pratik ve kolay yol oldu benim için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı