WhatsApp'ı silmek neyi değiştirecek?

Guthwine

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Malatya
Biliyorum, WhatsApp konuları görmekten mideniz bulandı artık. Benim de midem bulandı. Ama bunu sormazsam bu gece yatamayacağım.

Şu sözleşme olayından sonra bir sürü kişi başka uygulamalara geçmeye başladı. Sanki daha önce WhatsApp bu sözleşmede yazanları yapmıyormuş gibi. İşin ironik yanı WhatsApp'ı silenlerinin çoğunun telefonunda Instagram veya Facebook olması. Ve buna rağmen WhatsApp'ı silerek bir şeyi değiştirdiklerini sanmaları.

Hadi telefonunuzda hiçbir Facebook uygulaması olmasın. E Google bizi dinliyor. Aramızda bunu bilmeyen olduğunu sanmıyorum. Hadi iPhone kullanın. Apple, Google'ın başka bir laciverti.

İlla bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız akıllı telefon kullanmayı bırakmanız lazım. Peki bu devirde bunu yapabilecek misiniz?

Düzenleme: En azından tarafımızı belli ederiz diyenler var. Bana en mantıklı açıklama bu geldi.

Hiçbir şey, eğer ciddi güvenlik manyağı iseniz Android telefonunuza Root atıp Google uygulamalarını ve izleyicilerini temizleyin, Signal kullanın.

Kimse tamamen gizli olmayı beklemiyor. Ama en azından tercihlerimiz var. Zaten Whatsapp’ın tek kullanılma sebebi tekelleşmesi. Telefonu ilk aldığında ne yükledin? Whatsapp. Neden? Bütün arkadaşların/akrabaların kullanıyor. Onlar neden kullanıyor? Aynı sebepten. Gizlilik/Güvenliği geçtim, uygulamanın hiçbir ilgi çekiciliği yok. Daha mesajları bile düzenleyemiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı