Whea-logger 18 hatası ve livekernelreports dump dosyaları

Calmatom

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Yaklaşık 2 ay önce almış olduğum bir sistemde, bazen günde 1 defa bazen de 3-4 günde 1 defa olmak üzere ekranım yemyeşil(yazısız) olup, sistem kendini yeniden başlatıyor ve daha sonra olay görüntüleyicisinde kernel Power 41 ile whea-logger 18 hatalarını oluşturuyor. Ekran kartımı 2 kere, sistemi komple 1 kere teknik servise yolladım ancak her seferinde bir problem olmadığı söylendi.

Dün yine aynı sorunu yaşadım ve C:\Windows\LiveKernelReports\WHEA uzantısındaki hataları keşfettim. En son aldığım hatayı sizlerle paylaşıyorum. Eğer .dmp uzantılı bu dosyayı analiz etme bilginiz var ise, yardımcı olursanız çok teşekkür ederim şimdiden.

Link: WHEA-20210106-1619.rar

anakart: ASUS Prime B450M-K / işlemci: AMD Ryzen 5 3600 / ekran kartı: ASUS Dual Radeon RX 5600 XT EVO 6 GB / ram: XPG 16 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz / SSD: SanDisk Ultra 3D 500GB NVMe M.2 SSD / kasa: Corsair Carbide spec-delta RGB 650W 80+psu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüleri ne ile yüklediniz?

Rapordan pek bir şey çıkaramadım ama Driver Booster kullandıysanız format atın.

Kullanmadıysanız DDU ile sürücülerinizi kaldırıp tekrar yükleyin ve 20 dakika Furmark yapın.

Bu da temiz çıkarsa Memtest86 yapın. (Raporda bunla ilgili bir şey görmedim ama olsun.)

Sürücüleri ne ile yüklediniz?
Ekran kartı ve Chipset'i AMD'nin sitesinden, geri kalan herşeyi anakartın modeline göre Asus'un sitesinden yükledim.
Kullanmadıysanız DDU ile sürücülerinizi kaldırıp tekrar yükleyin ve 20 dakika Furmark yapın.

Bu da temiz çıkarsa Memtest86 yapın. (Raporda bunla ilgili bir şey görmedim ama olsun.)

Dediklerinizi denedim ve herhangi bir hata ile karşılaşmadım. Teşekkür ediyorum yine de önerileriniz için.

@Bora Dere, merhabalar, gördüğüm kadarıyla siz de mavi ekran analizi için yardımcı oluyorsunuz. Benim sorunum mavi ekran değil ancak belki atmış olduğum .dmp dosyasını analiz edebilirsiniz diye düşündüm. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Ekran kartı ve Chipset'i AMD'nin sitesinden, geri kalan herşeyi anakartın modeline göre Asus'un sitesinden yükledim.

Dediklerinizi denedim ve herhangi bir hata ile karşılaşmadım. Teşekkür ediyorum yine de önerileriniz için.

@Bora Dere, merhabalar, gördüğüm kadarıyla siz de mavi ekran analizi için yardımcı oluyorsunuz. Benim sorunum mavi ekran değil ancak belki atmış olduğum .dmp dosyasını analiz edebilirsiniz diye düşündüm. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba, sorununuz düzeldi mi?

Geri
Yukarı