Whea-logger 18 ve Kernel Power 41 hatası

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler dilerim benim birden fazla sorunum var bilgisarayım asla mavi ekran vermiyor ama kendisini naidrde olsa sadece masaüstündeyken reset atıyor oyundayken reset atıyor Metin2 oynuyorum ona girdiğim an reset atıyor ben çözümünü çok araştırdım hiçbir çözüm bulamadım. Hatam whea-logger 18 ve Kernel Power 41.

Sistem özelliklerim:

AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz AM4 35 MB cache 65 W
RX 5600 XT Mech OC 6 GB.
Gigabyte B450M h DDR4 3600(OC)MHz
XPG SX8100 aSX8100NP 512 GB.
Team t-frce 8x2 16 GB 3200MHz.
Cooler Master Elite V3 600W.

Kernel Power 41 hataları için en önemli etken PSU. Özellikle reset atma durumlarında önemli etkindir. İmkan varsa farklı bir PSU ile deneyin derim.

Kernel Power 41 hataları için en önemli etken PSU. Özellikle reset atma durumlarında önemli etkindir. İmkan varsa farklı bir PSU ile deneyin derim.

Reis bu benim 2. PSU 1.sinde de aynı hatayı yapıyordu değiştirdim bunda da aynı hata var ikisini de 0 almıştım.

Cooler Master için bu seriler çok da iyi değil. Garantisi varsa gönderin derim.

Tamamdır hocam. Deneyip yazarsınız.

Reis hava şartlarından dolayı voltaj şu anda çok düşüp yükseliyor bazen de git gel yapıyor hava düzelince ben deneme yapayım hem oyun üzerinde hep boşdayken çalıştırırım hata vb oluyor mu diye yine dönüş yaparım güç kaynağını değiştirdim.

Cooler Master Elite V4 500W 80+ şu anki taktığım güç kaynağıdır.

Reis bugün bilgisarayda sürekli oyun oynadım arka planda oyun varken üstüne yine oyun açıp oynadım ve Metin2 oynarken 10 kere kapanan bilgisaray bugün hiç kapanmadı whea logger hatası da olmadı sadece 1 kere olay görünteleyicisinden önemli yazısı vardı Kernel Power olarak başka bir şey olmadı.

Son düzenleme:
Doğru yolda gözüküyor. Biraz daha kullanın.

Doğru yolda gözüküyor. Biraz daha kullanın.

Reis gece de bilgisaray ı açık bıraktım yine resetlemedi bilgisaray kendini ama 14:48 de resetledi bugün olay görüntüleyicisinden baktım whea logger hatası veri olay 18'i Kernel Power'la ilgili sadece 1 kere önemli yazısı gözüktü hata olarak whea logger yazısı çıkıyor eventlog filanda yazıyorda onlar ne bilmiyorum.
Reis gece de bilgisaray ı açık bıraktım yine resetlemedi bilgisaray kendini ama 14:48 de resetledi bugün olay görüntüleyicisinden baktım whea logger hatası veri olay 18'i Kernel Power'la ilgili sadece 1 kere önemli yazısı gözüktü hata olarak whea logger yazısı çıkıyor eventlog filanda yazıyorda onlar ne bilmiyorum.

Gece bu arada oyun açıkken bıraktım resetlenirse belli olsun diye.

Gece bu arada oyun açıkken bıraktım resetlenirse belli olsun diye.

Şimdi bir kez daha reset attı ve yine aynı hatayı verdi whea logger 18 hatası ve bu sefer boştaydı.

Son düzenleme:
Herhangi bir donanımda OC varsa işlemci, RAM, ekran kartı da olabilir, bunları geri alıp deneyin.

Geri
Yukarı