WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

İşletim sistemi
Windows 10

srvt

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, sorunsuz bir şekilde yaklaşık 1 yıldır hiç mavi ekran almadan bilgisayarımı kullanıyordum. Dün CS:GO oynamak için bilgisayarı açtım yaklaşık 2-3 saat oynadım sonra bir anda mavi ekran aldım. Update'leri kontrol ettim update varmış onu güncelledim. Tekrar denedim fakat yine 10 dakika sonra mavi ekran hatası aldım. Bir süre sonra tekrar denedim ve yine mavi ekran hatası aldım.
Dün bellek tanılama yaptım herhangi bir sorun çıkmadı. SFC /scannow komutunu da çalıştırdım birkaç sorun bulmuş ve düzeltmiş. Yeni bir Update de gelmiş onu da yaptım herhangi bir sorun olmadı. Bilgisayarı yeniden başlattım başka bir oyuna girdim yaklaşık 1 saat oynadım ve herhangi bir sorun çıkmadı, düzelmiştir herhalde diyerek CS:GO'ya girdim ve 10 dk sonra yine aynı hatayı aldım.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Minidump: minidump.rar

Sistem özellikleri (Laptop):
-RAM
16 GB
-İşlemci Intel i7-6700HQ 2.60GHz
-Ekran Kartı NVIDIA GTX 950M
-Bilgisayar Markası ve Modeli Lenovo Ideapad 700

Ekran kartı driverlarını dün ne olur ne olmaz diyip silip tekrar yükledim en güncel sürümüne. Şu an güncel olarak gözüküyor. Ayrıca oyunda aldığım FPS: 100+. Olayla alakası var mı bilmiyorum ama dün arkadaşımla CS:GO'da rekabetçi maç oynamadan önce yaklaşık 1 saat kadar ölüm maçı oynadım bir sıkıntı olmadı. Mavi ekranların tümünü rekabetçi bir maça girdiğimde aldım. Ara sıra oyunda FPS droplar yiyordum ama çok ufak, dikkate almıyordum. Bunlarla alakası var mı bilmiyorum ama yine de bilgilendirmek istedim.

Özetle servis uğraşmak istememiş ve uğraşmamış, Lenovo'ya şikayet edip farklı bir servise götürmeyi deneyin isterseniz. Bu bakmadan 1000 Euro masraf çıkar filan lafları "Ohoo kim uğraşacak şimdi git yenisini al" manasına geliyor sanki, servisin tavrı anlattığınız kadarıyla hoş değil.

İster disk bozuk olsun, ister anakart, insanca "Beyefendi diski değiştirelim, anakartta sorun bulmak çok zor, diski değiştirdiğimizde düzelmezse o zaman uğraşalım boşa paranız baştan pahalı işleme gitmesin, disk değiştirmek zaten her türlü yararlı olacaktır." vb. demeleri gerekiyordu.

Özetle servis uğraşmak istememiş ve uğraşmamış, Lenovo'ya şikayet edip farklı bir servise götürmeyi deneyin isterseniz. Bu bakmadan 1000 Euro masraf çıkar filan lafları "Ohoo kim uğraşacak şimdi git yenisini al" manasına geliyor sanki, servisin tavrı anlattığınız kadarıyla hoş değil.

İster disk bozuk olsun, ister anakart, insanca "Beyefendi diski değiştirelim, anakartta sorun bulmak çok zor, diski değiştirdiğimizde düzelmezse o zaman uğraşalım boşa paranız baştan pahalı işleme gitmesin, disk değiştirmek zaten her türlü yararlı olacaktır." vb. demeleri gerekiyordu.

Tavırları kötüydü. "Disk kaynaklı olduğuna emin misiniz, benim anlattığım sorunumu çözer mi diski değiştirmek dedim", "güvence veremeyiz" dediler. Mail atıp "O zaman diskimi başka bir bilgisayarda deneyebilir misiniz ya da bilgisayarıma başka bir disk takıp sorunun tekrar oluşup oluşmadığına bakar mısınız?" dedim. Cevap bile vermediler her gün durumunu sordum. Kolaylık sağlamak için elimden geldiğince detay vermeye çalıştım, bilinçli olmaya çalıştım, servisten aldığım karşılığın bu olması üzücü tabii. Bilgisayar geldiğinden beri mavi ekran vermedi. Bir daha aynı hatayı verirse dediğiniz gibi başka bir servise götürmekten başka çarem yok. Yazılımsal olarak yapabileceğim her şeyi yaptığımı düşünüyorum.
Bu süreçte aklıma geldi, bir overclock programı indirip işlemci voltajını artırsam ya da azaltsam çözülebilir mi sorun?
Çözülebilirse bunu doğru bir şekilde yapmam için yardımcı olur musunuz?

Çözmediler hiçbir şeyi. İlk başta dediler sabit disk sıkıntılı sonra ben de dedim sabit disk olduğunu düşünmüyorum lütfen anakartı ve cpu'yu kontrol edin. Bana anakartta sıkıntı varsa en az 1000 euro masraf çıkar madem sorunu biliyorsunuz niye getirdiniz dediler. Ben sadece varsayım yapıyorum size bilgileri detaylıca verdim kolaylık olsun diye sadece test etmenizi istiyorum eğer düzeltilecek bir şeyse düzeltirsiniz dedim. Test etmemişler. 2 gündür maillerime bakmadılar bugün bilgisayarı verdiğim gibi geri aldım.
Bu kadar da saçma bir iş olamaz. Ben mevzu çıkarırdım valla.

Geri
Yukarı