WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

firestrong

Femtopat
Daha fazla  
RAM
cl19 4133 mhz xpg 16 gb ram
SSD veya HDD modeli
samsung 980 evo 1 tb 7000 5000 segate 2 tb 7200 r
Ekran kartı
rx6750 xt rog strix
Anakart
strix 550-f wifi 2 4800 mhz
İşlemci
ryzen 5600x
WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR Windows 11.
Sistemi yeni topladım. BIOS'tan Valorant girmek için gereken ayar ve D. OC. P dışında hiçbir şey elemedim.
Hatta verdiğinin bir tanesinde WattMan uyarı vedi.
Whea uncorrectable hatası alıyorum. Her 5-10 bir, bazen de 30-40 dakika. Akşam bilgisayar Full açık kaldı, hiç hata almadım fakat genel olarak bilgisayar bir şeyler yaparken hata veriyor. Windows başlata... 7000 5000 SSD'm, 16 GB RAM'im, gerekli her şeyim olmasına rahmen çok yavaş

Microsoft veri tabanı arızalı bir donanım olabileceğini söylüyor. Ancak yine de yazılım üstünden bir iki şey deneyin.

Vanguard kaynaklı olabilir. Bir süre vanguard bilgisayarınızda yokken test edin. Eğer sorun devam ediyorsa dönüş sağlayın.

BIOS'unuz güncel değil. Onu güncelleyin. 2806 sürümüne.

Eğer herhangi bir hız aşırtma kullanıyorsanız durdurun.
Cihazın ısınma sorunu olabilir. Ancak bu durumda farklı zaman dilimlerinde atmazdı. Yine de bunu da kontrol edin.

Ram bellekleriniz için Memtest86 uygulayın. Sonucu burada fotoğrafla paylaşın. Belleklerinizi tek tek takarak uygulayacaksınız.

Memtest86 temiz çıkarsa ve üsttekiler sizi çözüme ulaştırmazsa işlemciniz arızalı olabilir. Bu durumda garantiye gönderirsiniz yenisini yollarlar.

Microsoft veri tabanı arızalı bir donanım olabileceğini söylüyor. Ancak yine de yazılım üstünden bir iki şey deneyin.

Vanguard kaynaklı olabilir. Bir süre vanguard bilgisayarınızda yokken test edin. Eğer sorun devam ediyorsa dönüş sağlayın.

BIOS'unuz güncel değil. Onu güncelleyin. 2806 sürümüne.

Eğer herhangi bir hız aşırtma kullanıyorsanız durdurun.
Cihazın ısınma sorunu olabilir. Ancak bu durumda farklı zaman dilimlerinde atmazdı. Yine de bunu da kontrol edin.

Ram bellekleriniz için Memtest86 uygulayın. Sonucu burada fotoğrafla paylaşın. Belleklerinizi tek tek takarak uygulayacaksınız.

Memtest86 temiz çıkarsa ve üsttekiler sizi çözüme ulaştırmazsa işlemciniz arızalı olabilir. Bu durumda garantiye gönderirsiniz yenisini yollarlar.
merhaba arada bilgisayar sanki güç kaynağı çekilmiş kendi kendine kapanıyor ve sonra tekrar başlıyor beni biosa girmeye zorluyor ve cpu over temperature eror veriyor ve işlemcim boşta stock soğutuyla 80 83 leri görüyor kasamın kapağını açınca 78 düşüyor ve yanlış tespit etmediysem 88 dereceyi görüdüğünde kapanıyor direk

merhaba arada bilgisayar sanki güç kaynağı çekilmiş kendi kendine kapanıyor ve sonra tekrar başlıyor beni biosa girmeye zorluyor ve cpu over temperature eror veriyor ve işlemcim boşta stock soğutuyla 80 83 leri görüyor kasamın kapağını açınca 78 düşüyor ve yanlış tespit etmediysem 88 dereceyi görüdüğünde kapanıyor direk

CPU'nuz aşırı ısınıyormuş. Boşta 30-50 arasını geçmemesi sağlıklı olan. İşlemde 60-80, Ağır yükte 100'ü geçmemesi gerekir. CPU'nuz aşırı ısıdan dolayı koruma amaçlı bilgisayarınızı kapatıyor.

- Soğutucu bloğu tam yerleştirilmemiş vidaları gevşek kalmış olabilir. Ne çok sıkılmalı ne gevşek olmalı. Kontrol edin.
- Termal macununuz çok eskimiş yenilenmesi gerekiyor olabilir. Yenileyin.
- Kasa havalandırmanız tozlardan dolayı artık yetersiz kalmış olabilir. (Sisteminiz eskiden rahat çalışıyordu ise kasa temizliği yapın. Balkona alıp fanlarına birer bant yapıştırıp fön makinesi tutun tozlar çıksın. Islak mendil gibi şeylerle temizliğe kalkmayın. Kalan yüzeysel tozları yumuşak fırça yardımıyla uçurtabilirsiniz.)

Bunları yapamam diyorsanız en yakın teknik servise önce arayıp uygun olup olmadıklarını sorup uygunlarsa götürerek başlarında bekleyerek yapmalarını isteyin. Eğer hemen yapamam derse başka yeri arayın.

Geri
Yukarı