Whea_uncorrectable_error mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Abdu123

Hectopat
Daha fazla  
Whea_uncorrectable_error, module_name: Genuineıntel.
Minidump dosyasını bıraya atıyorum.

minidump

Dosya Ekleri

• masa.PNG
    masa.PNG
    42,9 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hata kodu genellikle donanımsal bir sorun ile ilgilidir. Bu yüzden ne yapsak çözemeyebiliriz.

İşlemci yetersiz güç besleme, overclock ve hız kaynaklıdır.

Ek olarak biz diski test edelim . HDD'yi HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yapın ve "health" sekmesini paylaşın.

"sfc /scannow" rehberini uygulayın.

Bu hata kodu genellikle donanımsal bir sorun ile ilgilidir. Bu yüzden ne yapsak çözemeyebiliriz.

İşlemci yetersiz güç besleme, overclock ve hız kaynaklıdır.

Ek olarak biz diski test edelim . HDD'yi HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yapın ve "health" sekmesini paylaşın.

"sfc /scannow" rehberini uygulayın.

"İşlemci yetersiz güç besleme, overclock ve hız kaynaklıdır." Demişsin.

Sanırım overclock yüzünden oluyor.

Çünkü ben kendi işlemci ve anakart modelimi Youtube"da ve Google"da araştırıp overclock yapmıştım.

Overclock hakkında bilgin varsa yardımcı olur musun ?

Söylediğinin diğer şeylerde sorun yok sanırım. :/

Dosya Ekleri

• alıntı 2.PNG
    alıntı 2.PNG
    55,2 KB · Görüntüleme: 14
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    50,2 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran Alıntısı.PNG 2.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG 2.PNG
    52 KB · Görüntüleme: 21
Overclock yapmayı bilmiyorum. Bunun için ayrı bir konu açabilirsin. Bilgili üyeler yardım etmeye çalışacaktır. Eğer kimse yardım etmezse öne çıkar butonunu kullan. Öne çıkar butonu kullandığın halde yardım eden yoksa tekrar konu açmaya çalış.

Tek sıkıntı HD Tune ile "health" sekmesinde tek sıkıntı "attention" yazılı olan "Error Count" yani hata sayısı demektir. Dataya bakıyoruz 1 diyor. Hata sayısı 1 gibi anlama geliyor yani. Tek sıkıntı bu.

Overclock yapmayı bilmiyorum. Bunun için ayrı bir konu açabilirsin. Bilgili üyeler yardım etmeye çalışacaktır. Eğer kimse yardım etmezse öne çıkar butonunu kullan. Öne çıkar butonu kullandığın halde yardım eden yoksa tekrar konu açmaya çalış.

Tek sıkıntı HD Tune ile "health" sekmesinde tek sıkıntı "attention" yazılı olan "Error Count" yani hata sayısı demektir. Dataya bakıyoruz 1 diyor. Hata sayısı 1 gibi anlama geliyor yani. Tek sıkıntı bu.
Onun ile ilgili konu açtım ama kimse cevap vermedi öne çıkartıcam.

Tekrar açın veya öne çıkar butonuna tıklayın. Cevap alana kadar böyle yapmaya çalışın. Ben bilsem yardım etmeye çalışırdım. Kendim laptop kullanıyorum ve hayatımda hiç overclock işlerine atılmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı