WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

burak11213

Centipat
Merhabalar geçen aylarda bilgisayara Windows 8.1 işletim sistemi kurdum fakat bilgisayar ilk zamanlar 1-2 kere verdiği mavi ekran hatasını gün içinde sık sık vermeye başladı. Ben de araştırım ve donanımsal düzgün kurulmamış Windows veya virüs gibi şıklar çıkardım. Bilgisayar bayağı eski olduğundan %80 donanımsal dedim Yine'de biraz uğraşma sonucu Windows 10 kurma kararı aldım hiçbir sıkıntı olmadı kurulum başarı ile gerçekleşti mavi ekran falan vermedi yalnız kendini kilitlemeye başladı. Bazen bilgisayar açıldıktan 20 dk sonra bazen 1-2 saat sonra oluyor. Kilitleme derken herhangi bir işle uğraşıyorum bir anda donuyor (mouse+klavye) hiçbir fonksiyon çalışmıyor bunlara (alt F4) (CTRL alt del) de dahil. Mavi ekran almıyorum fakat şimdiki sıkıntım da bu...

Güncellemeler yapıldı eski PC zaten driverlar güncel BIOS güncel BIOS pili çıkartılıp takıldı disk temizliği vb yapıldı Intel ugulamasından herhangi bir donanım sıkıntısı var mı diye test yaptırdım geçti hespinden...

Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    31,1 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Size söylediklerimi yapmadınız, üstüne gidip yasaklı program kullanıyorsunuz.
Baştan format atın o makineye.

Böyle olacaksa hiç destek vermeyeceğim.

Pardon söylediklerinizi nasıl yapacagımı bılmıyorum yazmışım okursanız bir de yasaklı program oldugunu bılmıyordum afedersiniz formatı da 4 gün önce attım yardımınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı