Wi-Fi 4'ten Wi-Fi 6'ya geçmek ping sorununu çözer mi?

Çözmez ancak daha az ping tepe-dip görmeni sağlayabilir. Bir tür stabilizasyon gibi düşün.

Ayrıca WiFi 6 olmayan bir modemde dahi düşük de olsa farkını hissedersin(Bağlantı kuvvet artışı, daha az enerji harcaması, daha güncel yazılım desteği...). Tam kapasitede etkisinden yararlanabilmek için WiFi 6 destekleyen bir modeme ihtiyacın olacaktır.

Konunun anlaşılması ve verimli olabilmesi için atılmış bir videoya göre fazla mizah içeriyor ve soru işareti bırakıyor.
Videonun anlatmak istediği konu düzgün bitirilmemiş havada kalmış. Ben de bu yüzden konuştum. Ne var bunda?

Benim için hava hoş. Gecikme ve ping ne demek, mantığı nedir bunları biliyorum. Bildiğim için konuşuyorum zaten. Videoda mizah olabilir ancak nitelikli bilgiye ulaşmak adına bu mizah hem kafa karıştırabilir hem de olması gerektiği gibi sonlandırıldığını söyleyemeyeceğim.

Mizah içeren bir bilgilendirme videosu atmış olabilirsin, mizaha karşı değilim. Karşı olsam bile bu mesaja karşı çıkmaya hakkım yok. İlla yardımcı olmaya yönelik bir gönderi yazmak zorunda da değilim.

Tavsiyeler eleştirilebilir. Herkes fikrini paylaşabilir. Fikrime katılmıyor iseniz katılmadığınızı söyleyebilirsiniz. Benim yapmaya çalıştığım şey de bunun açıklamalı haliydi.

Tavsiye eleştireceğine tavsiye ver diretmesini geçiniz.

Hepsini geçin işin özeti; eklediğin tavsiye veya yorumlar nitelikli bilgiye ulaşmak adına mutlak doğruyu yansıtmıyorsa alternatif kıyaslamalara ve eleştiriye açık olmalısınız.
Video zaten olayı anlamayan kişiler için anlaşılır biçime getirilmeye çalışılarak ve mizahla karıştırılarak hazırlanmış. Senin "olayı bilmeseydim videodan hiçbir şey anlamazdım" lafına takıldım. Bu videodan bir şey anlayamayan insanlar detaylı teknik bilgiler içeren ISS açıklamalarından nasıl bir şey anlamasını bekliyorsun şaşırdım.

Video zaten olayı anlamayan kişiler için anlaşılır biçime getirilmeye çalışılarak ve mizahla karıştırılarak hazırlanmış. Senin "olayı bilmeseydim videodan hiçbir şey anlamazdım" lafına takıldım. Bu videodan bir şey anlayamayan insanlar detaylı teknik bilgiler içeren ISS açıklamalarından nasıl bir şey anlamasını bekliyorsun şaşırdım.

Doğru söylüyorsun. Kolaylaştırılmak için hazırlanmış. Ben olsam anlamazdım ve detayıyla öğrenmek isterdim. Bazı insanlar bilgiyi detaylarıyla ve üzerine çıkarım yapabilecek kadar öğrenmek isterler. Benim gibi düşünenler olacaktır elbet. O anlamda fikrimi sundum. Yapıcı bir eleştiri niyetinde olarak. Yoksa bir sorunum yok tabii ki.

Son düzenleme:
Doğru söylüyorsun. Kolaylaştırılmak için hazırlanmış. Ben olsam anlamazdım ve detayıyla öğrenmek isterdim. Bazı insanlar bilgiyi detaylarıyla ve üzerine çıkarım yapabilecek kadar öğrenmek isterler. Benim gibi düşünenler olacaktır elbet. O anlamda fikrimi sundum. Yapıcı bir eleştiri niyetinde olarak. Yoksa bir sorunum yok tabii ki.
Dediklerinde çok haklısın keşke herkes senin gibi düşünse. Maalesef ülke genelinde insanlar hazır bilgiyi ve hazıra konmayı çok seviyor. Araştırmacı kişiliğe sahip insan bulmak çok zor. Ne mutlu sana.

Geri
Yukarı