Wi-Fi 802.11b/g/n vs 802.11N

Furkaninkosesi

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Bu konuda internette çok fazla bilgi dolaşmakta ben de siz bilgili insanlara sorayım dedim.

Cihazlarım 802.11b/g/n modlarını destekliyorsa, kablosuz ağdan en iyi verimi almak için modemimi 802.11b/g/n moduna mı ayaralamalıyım yoksa sadece 802.11N moduna mı ayarlamalıyım?

Sorum 2.4GHz için geçerli.

Son düzenleme:
Bu konuda internette çok fazla bilgi dolaşmakta ben de siz bilgili insanlara sorayım dedim.

Cihazlarım 802.11b/g/n modlarını destekliyorsa, kablosuz ağdan en iyi verimi almak için modemimi 802.11b/g/n moduna mı ayaralamalıyım yoksa sadece 802.11N moduna mı ayarlamalıyım?

802.11B/G/N modunda B, G ve N modunda olan cihazlar Wi-Fi'ye bağlanabilirken 802.11N'de ise sadece N destekli olanlar bağlanır.

802.11B/G/N modunda B, G ve N modunda olan cihazlar Wi-Fi'ye bağlanabilirken 802.11N'de ise sadece N destekli olanlar bağlanır.
Peki hocam bu konu hakkında bir bilgim yok sadece şu mantık işe yarar mı merak ettim daha fazla mod açmak yerine tek moda sabitlersek internet bir nebze daha stabil olur mu ?

Peki hocam bu konu hakkında bir bilgim yok sadece şu mantık işe yarar mı merak ettim daha fazla mod açmak yerine tek moda sabitlersek internet bir nebze daha stabil olur mu?

Yani sanmıyorum 2.4 GHz'de 40MHz ayarı performansı artırmaktadır ama kullandığınız cihazda da 40MHz ayarı açık olmalıdır Wi-Fi ise en verimli 5GHz'de kullanılır.

Teşekkürler, bu dediğinizi zaten biliyorum. Fakat benim merak ettiğim bu değil. Konuda da yazdığım gibi cihazlarım bütün modları destekliyorsa hangi modu seçmeliyim?

Teşekkürler, bu dediğinizi zaten biliyorum. Fakat benim merak ettiğim bu değil. Konuda da yazdığım gibi cihazlarım bütün modları destekliyorsa hangi modu seçmeliyim?
Genelde en güncel olan N olduğu için N olanı seçebilirsiniz ayara hiç dokunmasanız da bir şey fark etmez.

Hepsi açık kalsın sorun olmaz. Yeni modemim ile birlikte 5 GHz den 2.4 e geçerken bile stabilite sorunu yaşamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı