Wi-Fi adaptörü ile internet çok yavaş ve dalgalı

Ekintr

Decapat
Daha fazla  
Sadece bilgisayarda internetim yavaş TP-Link USB Wi-Fi aparatı kullanıyorum ping bir anda uçuyor hatta internet time out bile yiyor bir çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna neden olabilecek birçok etken bulunmak da mesafe, driver, duvar, engel ve benzeri. Adaptörün sıcaklığı da önemli sıcaklığı yükseldikçe performansı azalır. Bende TP-Link bir adaptör kullanıyorum şöyle bir örnek vereyim kapım açıkken 40 Mbps kapalı iken 20 önüne benim geçmem bile engelliyor çekim gücünü ya da arızalı da olabilir.Ayrıca usb portunun 2.0-3.0 olması bile fark ettirir.

Burada ki tavsiyemi deneyebilirsiniz.

Burada ki tavsiyemi deneyebilirsiniz.

Hocam modem kasadan yeterince uzak bir de bazen 16aliyor bazen 5 bazen 0 oluyor ping hiç belli olmuyor tak çıkar yapmak zorunda kalıyorum

Tam olarak hangi modeli kullanıyorsunuz yazabilir misiniz?

Bende bunun aynısını kullanmakdayım. Benim gözlemlediğim en büyük sorun sıcaklık sorunu,ufak bir yüzey alanına sahip olduğu icin sıcaklığın dağılımı pek fazla gerçekleşmemekde. Benim leptopumun hava çıkışının yanında olduğu için malum biraz daha fazla ısınıyor ve bu bendede dalgalanma ve ping gibi sorunlar yapmakda bunun en büyük örneğini forza horizon 4 oynarken gördüm. Leptop çok ısındığı için adaptör de ısınıyor ve ping yapıyor sizde biraz takip edin ısınma gibi bir problemi varmı diye kasa kullanmakda iseniz en serin yere takmayı deneyin hava çıkışının olmadığı bir yer gibi.

Geri
Yukarı