Wi-Fi güçlendirici mi alınmalı daha kaliteli bir modem mi?

brk4ever

Hectopat
Selam, TP-Link TD-WN9970 Türk Telekom modemim var. Evin bazı odalarında çekim gücü çok düşüyor. 1-2 duvar giriyor araya. Sorum şu, Wi-Fi güçlendirici mi almalıyım? Yoksa daha kaliteli bir modem mi almalıyım? Ve öneri verebilirseniz sevinirim. Bütçem 1000-1500.

Daha kaliteli modem. Ben güçlendirici aldım ancak aman aman fayda vermez. Veriyi aktaran modem güçsüz çünkü. Bu tarz ürünler evi büyük insanlar için uygun veya çekmeyen nokta bulunanlar için. Modem güçsüz ise pek işlevi olmuyor çünkü.

Öncelikle modem iyi olmalı yoksa güçlendirici ve modem donacaktır ancak bahsettiğiniz modem çok da kötü bir modem değil bence.

Selam, TP-Link TD-WN9970 Türk Telekom modemim var. Evin bazı odalarında çekim gücü çok düşüyor. 1-2 duvar giriyor araya. Sorum şu, Wi-Fi güçlendirici mi almalıyım? Yoksa daha kaliteli bir modem mi almalıyım? Ve öneri verebilirseniz sevinirim. Bütçem 1000-1500.

Kesinliklen kaliteli bir modem almalısın çünkü ben modemi değiştirdim ve farkıda gördüm.

Öncelikle modem iyi olmalı yoksa güçlendirici ve modem donacaktır ancak bahsettiğiniz modem çok da kötü bir modem değil bence.

Kullandığı modem yetersiz kalıo artık Türk Telekom'un yeni modemleri daha kaliteli ve çekiyor bende de bu modem vardı sonradan yandı değiştirmek zorunda kaldım.

Tüm odalar da çekim iyi ama sadece çocuk odası sorunlu, hiç çekmiyor. Modemin yanına router mı alsam? Yok derseniz modem bakacağım.

Dosya Ekleri

• 12312312.png
    12312312.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 15
Ben modem olarak Tenda V300 modelini kullanıyorum 100Mbps hızını tamamı ile verimli ve sorunsuz bir şekilde alıyorum ama bu ve bunun gibi internet firmaların dağıttı modemler genelde düşük çekim gücüne sahip oluyor.
Bende ki 2 adım öteye yürüdüğün de çekim gücü ve indirme hızı düşmeye başlıyor arada duvar yok.

İlk okarak Huawei'nin AX3 modelini aldım ama bilmediğim sorun bu router Avrupa standartına tabii tutuluyormuş bu yüzden modemle aynı çekim gücü aldım ve iade ettim.
Bu Router'ın Pro olanı Çin için üretiliyor almayı düşünenler Çin sürümlü Router'lara göz atsın aksi taktirde çok pahalı bir router almadığınız sürece benzer fiyatlarda satılan Router'lardan fazla bir fark göreceğinizi zannetmiyorum.

Ben şu an 4 antenli Xiaomi AX1800 Router'ını kullanıyorum ve ilk kullanımımda çekim gücü olarak fark yaşamadım.
Sonradan Router'ın arayüzüne girip internetten indirdiğim Çin Firmware ROM'unu yükledim ve sonuç inanılmaz.

2+1 dairenin her bir ucundan 5GHz bandında tam indirme hızına yakın en kötü 2 çubuk çekiyor.
Router'ı modemin yanına koydum CAT6 kablosu ile bağladım (kablosuzda bağlanabiliyor)

Sarı site gibi 2. el alışveriş sitelerinden alabilirsin sıfırı şu an çok pahalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı