Wi-Fi HotSpot Paylaşımı Ücretli Olacak İddiası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son günlerde yılbaşında AKK uygulamasının kalkması düşünülürken internet sağlayıcı firmalar ürünlerine zamlar ekleyerek gündem olmuşlardı. Yine aynı şekilde başka şeyler hakkında da bir takım iddialar var.

İnternette "Ekşi Sözlük" üzerinde dolaşan bir iddiaya göre 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren hotspot yoluyla yapılan paylaşımlar operatörler tarafından ücretlendirilmeye başlanılacakmış. Yurtdışı üzerinde de buna benzer uygulamaların yaygın olduğu söyleniliyor. Yakında parasını verdiğimiz paketleri diğer cihazlarımızda kullanmak için de para ödeyecekmişiz. Kimi konuya troll olarak baksa da kimi de gerçek olmasının yüksek bir ihtimal olması üzerinde duruyor.

15 Ocak 2019 Hotspot Kullanımının Ücretli Olması - Ekşi Sözlük

Umarım iddia doğru değildir.

Bunun mantığı wireless ile aynı. Ben de modemden 5 yere paylaştırıyorum internetimi ve bunu istersem bütün apartmana yayabilirim. Bundan da para kessinler ozman.

@Erdem Çolakoğlu
Bunu yaparsan en basitinden parasını veren birilerinin hakkına girmeyecek misin? Karara tepki gösteriliyor anlıyorum fakat bu vicdanen meşru bir dairede olmalı.

Daha henüz diğer operatörlerden ses çıkmadı yeni haberleri beklemekte yarar var.
Hak falan geçmez kardeşim. O bahsettiğin ülkelere de gittim paketlerde verilen kotalar çok yüksek bazı servisler sınırsız. Otomatikman bunun sömürülmesini istemiyorlar haklı olarak ama sana soruyorum millete 4-6 gb kotalı internet satıp yapacağı 100mb paylaşıma para almak hakka girmek değil de ne ? Kusura bakmasınlar bu kafada giderlerse herşeyi hak ediyorlar

bunu sadece turkcell mi uygulayacak yoksa vodafone ve turk telekom da uygular mi?

Biriniz change.org sitesinden imza toplasın da bu sistemi başlatmadan bitirelim.
Edit: Başlatmışlar bile ama duyan kimse yok technopat olarak biraz yüklenelim hadi. Kampanyayı İmzala

Son düzenleme:
fcikmaz sormuş. Hayır alınmayacakmış demişler.
Yok hocam öyle demediler. Ben dedim ki ücretli mi? diye sordum o da sadece yok değil sadece internetinizden yer dedi. İlerisi için birşey diyemem bekleyip göreceğiz inşallah ücretli yapmaz.

İmza kampanyasını başlatan arkadaşın konudan haberi varsa kampanya metnini biraz daha düzenlerse ve uzun uzun yasalara dayandırarak yazarsa iyi olur zannımca.

Kampanyayı İmzala
Son Güncelleme 26.12.2018 : Turkcell'den konu hakkında bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada müşteriler internetini paylaşırken çıkan sayfadaki "Hızlı Giriş" seçeneğini kullanıp giriş yapılacak ve bu şekildeki kullanımlarda ücret alınmayacak.

Turkcell'den yeni 'hotspot' açıklaması geldi! Geri adım attı...

Son düzenleme:
İmza kampanyasını başlatan arkadaşın konudan haberi varsa kampanya metnini biraz daha düzenlerse ve uzun uzun yasalara dayandırarak yazarsa iyi olur zannımca.

Kampanyayı İmzala
Son Güncelleme 26.12.2018 : Turkcell'den konu hakkında bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada müşteriler internetini paylaşırken çıkan sayfadaki "Hızlı Giriş" seçeneğini kullanıp giriş yapılacak ve bu şekildeki kullanımlarda ücret alınmayacak.

Turkcell'den yeni 'hotspot' açıklaması geldi! Geri adım attı...

Geri adım falan değil. Hızlı giriş dediği şey, halka açık internete girilen WiFİ ağları gibi, tüm bilgilerinizi giriyorsunuz ve birkaç GB kotanız oluyor. Milleti enayi yerine koymaya devam.

Fiyatları da açıklanmış sitesinde... 4GB 29 TL, senelik üye olursanız 19 TL. Utanmadan bir de Kampanya yapmışlar 19 TL 31 Aralık tarihine kadar geçerliymiş. En kısa zamanda Türkcell'den hattımı taşıyacağım Vodafone'a.

Hotspot 4 GB Paketi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı