Wi-Fi ile mobil veriyi aynı anda kullanmak mümkün mü?

Ünal Özbay

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra A5 V16.1
İntel İ5 9300H
Gtx 1050 3G
16GB Ram
2TB İntel 660P M2 SSD
1TB Toshiba HDD 5400RPM
Yanlış'mı hatırlıyorum yoksa doğru mu artık emin değilim. Mobil veri ile ev internetini, telefonda aynı anda kullanıyordum sanki. Şu an Samsung telefon kullanıyorum mobil veri ile Wi-Fi aynı anda kullanılıyorsa nasıl ayarlarız?

"Aynı anda" derken iki anlama geliyor, ama birisi mümkün.
  • Hızları birleştirilemez. Bir istek, bir istektir ve bir ağ bağlantısıyla sağlanır.
  • İkisi de açık olabilir. Ping durumuna göre hızlı olan tercih edilir (oyun destekliyorsa). Wi-Fi koptuğunda kesinti olmadan mobil veriye geçilir (Android sürümü destekliyorsa).

"Aynı anda" derken iki anlama geliyor, ama birisi mümkün.
  • Hızları birleştirilemez. Bir istek, bir istektir ve bir ağ bağlantısıyla sağlanır.
  • İkisi de açık olabilir. Ping durumuna göre hızlı olan tercih edilir (oyun destekliyorsa). Wi-Fi koptuğunda kesinti olmadan mobil veriye geçilir (Android sürümü destekliyorsa).

Aslında Wi-Fi ile mobil verinin indirme hızını aynı anda kullanıyordum. @RunCanstr'nin dediği gibi eskiden böyle bir şey vardı hatta saat yanında hızı gösteriyor ve ayarlardaki açıklamasında iki interneti aynı anda kullan gibi bir ibarede vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı