Wi-Fi ile oyunlarda yüksek ping oluyor

nesetarda

Femtopat
Daha fazla  
Kablonet 50Mbps internet kullanıyoruz ve kullandığım bilgisayar 2-3 oda uzakta olması nedeniyle bir yönlendirici/ağ güçlendirici aldık ama sorun hala gitmedi. Yönlendiriciye bağlı iken oyuna girdiğimde bir süre sonra pingim 60bine kadar yükseliyor veya kesiliyor bir sürü komut çalıştırdım ayar yaptım denedim ama hala düzeltemedim. Modemin kendi internetinde gitmiyor ama yönlendirici de durmadan kesiliyor öneriniz var mıdır? Kablo ile bağla vb. klişe yöntemler ile cevap vermezseniz sevinirim kablo bağlayacak durumda değil ev. 1-2 aydır bu sorunun çözümünü arıyorum interneti ailecek kullandığımız için modemi de taşıtamayız.

Son düzenleyen: Moderatör:
yönlendiricilerde bu sorun var sinyal ne kadar uzağa giderse 2.4ghz de o kadar geçikme oluyor kablosuzdan vazgeçmen lazım. neredeyse her cihaz 2.4 kanalı kullanıyor iyice parazite sebep oluyor ya kabloya geçmelisin yada cihazları 5ghz'ye güncellemelisin.

Hocam ag yonlendirici/guclendirici internet hizini cok azaltir.O yuzden ping yuksek.Size onerim 50 mbps internet bos durmasin.Yani mumkun oldukca modemin yaninda olursaniz internet hizinizda yukselir.

Geri
Yukarı