Wi-Fi yüksek ping

chao23

Femtopat
Daha fazla  
Genel olarak Online oyun oynarken sorun yaşıyorum. Wi-Fi üzerinden downlandım ve uploadım hepsi 10'un üstünde cıkıyor testler fakat oyundayken pingim 1K yı görüyor. Sebebini bilmiyorum fakat Alt+Tab attıgımda tekrar pingim 30'lara kadar düşüyor. Sebebinini bilmiyorum, nasıl düzeltebilirim acaba yardımcı olabilir misiniz?

resim_2021-02-17_131851.png

resim_2021-02-17_131851.png

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-17_130435.png
    resim_2021-02-17_130435.png
    2,2 KB · Görüntüleme: 29
Wi-Fi oyun için değil, internette gezinmek vb. gibi şeyler için. Wi-Fi ile bağlanırsanız packet lossunuz olur, ping dalgalanır. En iyisi kablo.

Kullandığınız kanal & bant & modem önemli.
Modemin 5Ghz desteklimi? 2.4Ghz bandı değilde 5Ghz bandı kullanmanız wifi cihazlarının çakışması (parazit) yapmasını önler ve daha stabil bir ping alırsınız.
(Tabi kablolu kullansan daha iyi olur)
Eğer modemin 5ghz destekli değilse ve 2.4Ghz kullanmak zorundaysan:
Modem ayarlarından Kablosuza girerek Wifi Kanalını 1 6 veya 11 olarak değiştirmelisin (bu kanallarda çakışma daha az yaşanır) tabi bu işin birde HZ tarafı var 40HZ değilde 20HZ seçmen daha kararlı,stabil bir bağlantı sunar (40HZ de daha fazla hız alırsın ama pingin çıkabilir)
Benim 2.4Ghz Wi-Fi Ayarlarım:
1613558035374.png

Bu ayarları yaptıktan sonra modemin ne bilmiyorum ama asusta şu şekilde:
Yönetim > Dsl Ayarı > Dynamic Line Adjustment i kapat ( Bu ayar çok önemli %100'e kadar kablosuz ping stabilitesini sağlar yani çok fazla etki eder)
1613558209328.png

Bu ayarları yaptıktan sonra kesinlikle daha stabil bir ping alırsın bu işin DNS , sunucu paket kayıpları , Kararlılık ayarı tarafı da var bunları incelemen lazım.Yıllardır bu işteyim :) yaz yaz bitmez modem ayarları.

Wi-Fi kartınız ısınıyor olabilir düşük ihtimalle.

Dalgalı ping alıyorsunuz evde başka bağlanan cihazlardan dolayı sorununuzu Ethernet kablosu takarak çözebilirsiniz.
Evde ikizim var ikimizde başta ethernet kullanıyorduk fakat o oynarken ben oynayamıyorum söyle diyim ethernet gözüküyor ama internet okadar kötü oluyor ki yoka yakın
Wi-Fi oyun için değil, internette gezinmek vb. gibi şeyler için. Wi-Fi ile bağlanırsanız packet lossunuz olur, ping dalgalanır. En iyisi kablo.
Evde ikizim var ikimizde başta ethernet kullanıyorduk fakat o oynarken ben oynayamıyorum söyle diyim ethernet gözüküyor ama internet okadar kötü oluyor ki yoka yakın
Kullandığınız kanal & bant & modem önemli.
Modemin 5Ghz desteklimi? 2.4Ghz bandı değilde 5Ghz bandı kullanmanız wifi cihazlarının çakışması (parazit) yapmasını önler ve daha stabil bir ping alırsınız.
(Tabi kablolu kullansan daha iyi olur)
Eğer modemin 5ghz destekli değilse ve 2.4Ghz kullanmak zorundaysan:
Modem ayarlarından Kablosuza girerek Wifi Kanalını 1 6 veya 11 olarak değiştirmelisin (bu kanallarda çakışma daha az yaşanır) tabi bu işin birde HZ tarafı var 40HZ değilde 20HZ seçmen daha kararlı,stabil bir bağlantı sunar (40HZ de daha fazla hız alırsın ama pingin çıkabilir)
Benim 2.4Ghz Wi-Fi Ayarlarım:
Eki Görüntüle 883621
Bu ayarları yaptıktan sonra modemin ne bilmiyorum ama asusta şu şekilde:
Yönetim > Dsl Ayarı > Dynamic Line Adjustment i kapat ( Bu ayar çok önemli %100'e kadar kablosuz ping stabilitesini sağlar yani çok fazla etki eder)
Eki Görüntüle 883633
Bu ayarları yaptıktan sonra kesinlikle daha stabil bir ping alırsın bu işin DNS , sunucu paket kayıpları , Kararlılık ayarı tarafı da var bunları incelemen lazım.Yıllardır bu işteyim :) yaz yaz bitmez modem ayarları.
5Ghz o söyledigin ayarların hepsinide çok önceden bakıp kurcalayıp denemiştim fakat bir degisim olmamıştı

Anlayamadım daha açıklayıcı anlatır mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı