Wi-Fi kopuyor

nkozen

Centipat
Daha fazla  
Kullanmakta olduğum Hometech Alfa 450C model PC, sıfır aldım aldığım günden beri aynı yerde duruyor. Yaklaşık 3 ay oldu ama son bir hafta on gündür Wi-Fi kopuyor, tekrar bağlan deyince - bu ağa bağlanamiyor yazıyor sorunu- çözmek için 8 kez PC'yi 5 kez modemi formatladim, sonuç olumsuz. Evde başka ASUS PC ve akıllı TV ve cep telefonlarda sorunsuz çalışan İnternet bu cihazdan sorun çıkarıyor. Ne yapmalıyım? Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve anakart ısınınca kendini korumaya alıyor olabilir. Prize bağlıyken pil takılı ise onu çıkarıp ısıyı bir nebze engelleyebilirsiniz.
2.4GHz bandında yavaşlama, kopma gibi sorunlar çok yaşanıyor. Modem ve bilgisayarda 5GHz desteği varsa 5GHz bandından bağlanın.
Bunlar çözüm olamıyorsa o bilgisayara rahat edeceği bir işletim sistemi lazım. Android, Raspbian veya hafif bir GNU/Linux...
Ya da imkan varsa iyi bir Wi-fi adaptör...

Son düzenleme:
Kullanmakta olduğum Hometech Alfa 450C model PC, sıfır aldım aldığım günden beri aynı yerde duruyor. Yaklaşık 3 ay oldu ama son bir hafta on gündür Wi-Fi kopuyor, tekrar bağlan deyince - bu ağa bağlanamiyor yazıyor sorunu- çözmek için 8 kez PC'yi 5 kez modemi formatladim, sonuç olumsuz. Evde başka ASUS PC ve akıllı TV ve cep telefonlarda sorunsuz çalışan internet bu cihazdan sorun çıkarıyor. Ne yapmalıyım? Saygılarımla.

Benzer bir sorun yaşadım ama çözdüm çözümü şöyle yaptım PC'mde Wi-Fi kartı işlemcinin üstünde duruyordu ve işlemci ısınınca Wi-Fi kartı kapanıyordu kartı söktüm ve yanındaki boşluğa taktım sorunsuz çalıştı bir kontrol et eğer öyle ise işlemci ısnınca kendi kendine kapanır.

Kullanmakta olduğum Hometech Alfa 450C model PC, sıfır aldım aldığım günden beri aynı yerde duruyor. Yaklaşık 3 ay oldu ama son bir hafta on gündür Wi-Fi kopuyor, tekrar bağlan deyince - bu ağa bağlanamiyor yazıyor sorunu- çözmek için 8 kez PC'yi 5 kez modemi formatladim, sonuç olumsuz. Evde başka ASUS PC ve akıllı TV ve cep telefonlarda sorunsuz çalışan internet bu cihazdan sorun çıkarıyor. Ne yapmalıyım? Saygılarımla.

8 kez bilgisayarımı formatladınız hocam.

Sorun modeminizin güç adaptöründe de olabilir. Modeminizin üstünde bir yerde kaç ampher, volt güç istediği yazıyordur. Adaptörünüzde de kaç volt, ampher güç verebildiği yazıyor. Bu iki değer birbirinden farklıysa modemde kesintiler oluşabilir. Bir kontrol edin bence. Eğer sıkıntı yoksa cmd yi açın, ipconfig yazın, çıkan sonuçlarda gatewayiniz olmalı. Bu gateway ip adresini internet tarayıcınızın arama çubuğuna kopyalayıp yapıştırın. Sizi Modem arayüz sayfasına atacaktır. Wifi analyzer gibi uygulamalardan ya da kendiniz test ederek size en uygun channelı ve mhzi seçin.

Aynı sorunu bende yaşıyordum, bu şekilde çözdüm ve konu açarak anlatmıştım. Bir bakın belki işinize yarayabilir. İdeal Wi-Fi kanalı nasıl belirlenmeli?
Sorun modeminizin güç adaptöründe de olabilir. Modeminizin üstünde bir yerde kaç ampher, volt güç istediği yazıyordur. Adaptörünüzde de kaç volt, ampher güç verebildiği yazıyor. Bu iki değer birbirinden farklıysa modemde kesintiler oluşabilir. Bir kontrol edin bence. Eğer sıkıntı yoksa cmd yi açın, ipconfig yazın, çıkan sonuçlarda gatewayiniz olmalı. Bu gateway ip adresini internet tarayıcınızın arama çubuğuna kopyalayıp yapıştırın. Sizi Modem arayüz sayfasına atacaktır. Wifi analyzer gibi uygulamalardan ya da kendiniz test ederek size en uygun channelı ve mhzi seçin.
Bence pekte alakası yok.

Denetim masasindan bagdastirici ayarlarina girin, sonra adaptorunuze sag tiklayip ozellikler deyin. Ardindan 'guc yonetimi' kismina gelip bastaki tiki kaldirin. Ya da;
1- netsh int ip reset a.txt 2- netsh winsock reset 3- netsh winhttp reset proxy 4- netsh advfirewall reset 5- ipconfig /flushdns
CMD kodlariyla sifirlayip deneyin.

Aynı sorunu bende yaşıyordum, bu şekilde çözdüm ve konu açarak anlatmıştım. Bir bakın belki işinize yarayabilir. İdeal Wi-Fi kanalı nasıl belirlenmeli?

Bence pekte alakası yok.
Aynı sorunu yaşadığım için yazdım. Niye alakası olmasın eğer akım az geliyorsa arada modemi besleyemez kesinti olur. Zaten attığınız link de benim ikinci bahsettiğim çözüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı