Wi-Fi menzilini artırmak

WindowsTaskmgr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. başlıkta da belirttiğim üzere Wi-Fi menzilimi arttırmak istiyorum ancak nasıl yapılacağını ve ne kullanmam gerektiğini bilmiyorum (router falan hakkında hiçbir bilgim yok). Şu anda evde bir modem bir de modeme bağlı ne olduğunu bilmediğim başka bir kutu var. Eskiden Turkcell Superonline kullanıyordum ve müşteri temsilcisinin dediğine göre onların verdiklerinden farklı bir modem kullanma imkanım yoktu. Şu ankinden emin değilim ama sanırım aynı durum geçerli. Yani modemi değiştirme şansım yok. Şu an ne almam gerektiği konusunda kafam karıştı. Sinyal güçlendirici, yönlendirici ve genişletici diye farklı ürünler mevcut bunlar aynı şey mi yoksa farklı işler mi yapıyorlar? Eğer öyleyse hangisini almam gerekir ve başka ne yapmam gerekir?

Ben denedim açıkçası hiç memnun kalmadım.
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim üzere Wi-Fi menzilimi arttırmak istiyorum ancak nasıl yapılacağını ve ne kullanmam gerektiğini bilmiyorum (router falan hakkında hiçbir bilgim yok). Şu anda evde bir modem bir de modeme bağlı ne olduğunu bilmediğim başka bir kutu var. Eskiden Turkcell Superonline kullanıyordum ve müşteri temsilcisinin dediğine göre onların verdiklerinden farklı bir modem kullanma imkanım yoktu. Şu ankinden emin değilim ama sanırım aynı durum geçerli. Yani modemi değiştirme şansım yok. Şu an ne almam gerektiği konusunda kafam karıştı. Sinyal güçlendirici, yönlendirici ve genişletici diye farklı ürünler mevcut bunlar aynı şey mi yoksa farklı işler mi yapıyorlar? Eğer öyleyse hangisini almam gerekir ve başka ne yapmam gerekir?

Arada ne kadar mesafe var ve duvar var mı? Benim denediğim modemle sinyal güçlendirici arası 5 metre mesafe ve duvar vardı. Benim için kesin bir çözüm olmadı.

Wi-Fi repeater alman lazım. Aldıktan sonra modem ile cihazın arasında bir yere kurup repeaterı kablosuz ağa, kendi cihazını da repeatera bağlayıp menzili arttırabilirsin.
Sanırım onu yapamam çünkü bilgisayarın bulunduğu yer ve modem arasında başka bir priz yok. Modemin hemen yanına koysam etkisi olur mu?
Evet tek derdim bu ancak dediğim gibi bu cihazın, önceki yorumda söylendiği gibi modem ve bilgisayar arasında bir yere kurulması gerekiyorsa bunu kullanma şansım yok.
Arada ne kadar mesafe var ve duvar var mı? Benim denediğim modemle sinyal güçlendirici arası 5 metre mesafe ve duvar vardı. Benim için kesin bir çözüm olmadı.
Benzer bir şekilde yaklaşık 10 metre mesafe var ve çoğunu duvarlar oluşturuyor.

Sanırım onu yapamam çünkü bilgisayarın bulunduğu yer ve modem arasında başka bir priz yok. Modemin hemen yanına koysam etkisi olur mu?

Evet tek derdim bu ancak dediğim gibi bu cihazın, önceki yorumda söylendiği gibi modem ve bilgisayar arasında bir yere kurulması gerekiyorsa bunu kullanma şansım yok.

Benzer bir şekilde yaklaşık 10 metre mesafe var ve çoğunu duvarlar oluşturuyor.

İnterneti ne için kullanıcaksın, onun yerine Wi-Fi adaptör de olabilir.

İnterneti ne için kullanıcaksın, onun yerine Wi-Fi adaptör de olabilir.
Gündelik kullanım. Online dersler, video akış servisleri vs. Ancak adaptör kullanamam çünkü iki usb girişi var ve ikisi de dolu.
Diğer bir çözüm kablo çekmek olabilir bir CAT5 Ethernet kablosu işini görecektir.
Laptop kullanıyorum ve sürekli yerini değiştirdiğim için kablo biraz sıkıntı yapabilir. Ayrıca zaten ethernet kablosu koyacak yer yok usb dönüştürücü kullanıp öyle takmam lazım ama usb takacak yerler de dolu.

Gündelik kullanım. Online dersler, video akış servisleri vs. Ancak adaptör kullanamam çünkü iki USB girişi var ve ikisi de dolu.

Laptop kullanıyorum ve sürekli yerini değiştirdiğim için kablo biraz sıkıntı yapabilir. Ayrıca zaten Ethernet kablosu koyacak yer yok USB dönüştürücü kullanıp öyle takmam lazım ama USB takacak yerler de dolu.

Eğer bilgisayarınız kasa ise
Oyun için
Normal kullanım için
(Pardon hocam laptop kullandığınızı görmemişim 😅)

Gündelik kullanım. Online dersler, video akış servisleri vs. ancak adaptör kullanamam çünkü iki USB girişi var ve ikisi de dolu.

Laptop kullanıyorum ve sürekli yerini değiştirdiğim için kablo biraz sıkıntı yapabilir. Ayrıca zaten Ethernet kablosu koyacak yer yok USB dönüştürücü kullanıp öyle takmam lazım ama USB takacak yerler de dolu.

Sana tavsiyem yukarıdaki arkadaşın attığı adaptörü al uygulamasını indir kur sonra modem ve bağlanacağın laptopun arasında bir noktaya tak eğer bu sorununu çözmüyorsa fazladan portlar oluyor takmalık internette bulabilirsin kablonu çekersin ve bağlarsın kablo ile bağlanmak her zaman gecikme sorununu azaltır.

Kablo ile bağlanmanı tavsiye ederim. İyi akşamlar :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı