Wi-Fi Menzilini Nasıl Arttırılır?

unholy182000

Kilopat
Daha fazla  
Wi-Fi mesafesini nasıl arttırabiliri?
Şimdi şöyle bir durum var alt kat çapraz komşum durumu olmadığı için çocukları için internetini kullanabilir miyim diye bir istekte bulundu. Ben de tamam dedim fakat maalesef Wi-Fi'nin gücü apartman kapısının oralarda zar zor çekiyor içerde hiç çekmiyor. Kendi bilgisayarları yok cep telefonundan bağlanacaklar. Tam alt kat çapraz dairemde oturuyorlar.

Bende TTNet'in verdiği TP-Link TD-W9970 modem var. Ayrıca eski kiracıdan kalan Airties RT-212 modeli bir modem var ama ben hiç kullanmadım. Çalışıyor mu emin değilim. Şimdi ben bu modemi kullanıp komşunun evinde Wi-Fi mesafesini yükseltebilir miyim? Ya da benim modemde bir anten gözükmüyor ama bir UAB girişi var. Onu kullanarak yeni bir antenle daha güçlü bir sinyal oluşturabilir miyim?

Bunların dışında menzil artırıcı diye bir şey var galiba onlar işe yarar mı? Bu konularda neredeyse hiç bilgim yok cevaplarınızda sade bir biçimde anlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle modeminizi W9970 V3 yerine bütçenize göre W9970 V1 ve ya üstü bir modemle değiştirmenizi öneririm.
Bunu kendi paranızla aldıktan sonra onlara katın sizin modeme en yakın odasında artık daha iyi çekmeye başlayınca kat boyu iyi çekmesi için TL-WA901ND | 450Mbps Kablosuz N Access Point | TP-Link Türkiye aldırın ve 1 dakikada kurulumunu yapın.

Ben WA801 (901'in 2 antenli versiyonu) ile V3 bir modemden yan binaya internet paylaştım.
Kısaca şöyle bir kroki:
wifimap.PNG

WA801 ile WN7200ND'nin bağlantısı iş görür seviyede iken V3'ün dandikliği yüzünden WA801'e düşük hızda internet ulaştı ama en azından WhatsApp'a ve haber sitelerine girildi. 144p kasmadan açıyor. Hız kaybı yaşanmasın diye modeminizi değiştirmenizi öneririm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı