Wi-Fi mesh ürünleri alınır mı?

Kocmuat

Centipat
Merhaba, internetim 100 mgbit VDSL ve 5GHz kullanmaktayım. Odada verim alamadığım için mesh almaya karar verdim. Mesh alırken AC1200 Mbps ile AC1900 Mbps arasındaki fark nedir? Neden AC1900 seçmeliyim fiyat farkına değer mi? TP-Link ile Mercusys Halo arasında kaldım. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, internetim 100 mgbit VDSL ve 5GHz kullanmaktayım. Odada verim alamadığım için mesh almaya karar verdim. Mesh alırken AC1200 Mbps ile AC1900 Mbps arasındaki fark nedir? Neden AC1900 seçmeliyim fiyat farkına değer mi? TP-Link ile Mercusys Halo arasında kaldım. Yardımcı olabilecek var mı?

Bu değerler cihazdan 2.4Ghz ve 5Ghz bandından toplamda alabileceğiniz hızı ifade ediyor. Mesela cihazın 2.4Ghz bandından 300 Mbps maximum alınabiliyorsa 5.Ghz bandından 900 Mbps alınabiliyorsa cihazın ismi 1200'lü oluyor vs...

100 Mbps internet için 1200 ya da 1900 olması bir şey fark ettirmez ancak daha yüksek olan model eğer bütçe varsa tercih edilebilir çünkü ileride fibere vs geçecekseniz ve yüksek hızlar olacaksa o zaman da işinizi daha iyi görür.

Yalnız bu şekilde 2'li, 3'lü cihaz içeren mesh sistemler genellikle büyük evlerde (mesela dubleks gibi) daha mantıklı olabilir.

Sizin tek amacınız kendi odanızdaki hızı arttırmak ise daha uygun fiyatlı bir menzil genişletici alabilirsiniz. Mesela TP-Link RE305 gibi. Bu modelin de mesh desteği var olur da ileride yine çoklu cihaz içeren bir mesh sistem kurarsanız bu cihaz da sisteminizde iş görür.

Ve bir diğer konuda eğer mutlaka mesh sistem kurmak istiyorsanız bütçe sorun değilse ben TP Link'i tercih ederdim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı