Wi-Fi modülü bozuk LG G4 telefona ne yapılabilir?

Ahmet E

Hectopat
Daha fazla  
Malum TR genci olarak yeni bir telefon alacak param yok. Kendimi ezdirmek istemezdim ama derdimi anlatabileceğim başka bir yer göremiyorum. Bir tatil için tonarca para verip 12 ay taksit veren insanlara derdimi anlatmaya dilim kalmadı. Neyse arkadaşlar sizin de keyfinizi bozduysam özür dilerim. Bağışlayın.

Babamdan kalma bir LG G4 var. Öğrendiğim kadarıyla kronik sıkıntıları olan bir modelmiş. Wi-Fi modülü çalışmıyor. Meslek atolyesinde kendi imkanlarımızla modüle ısı havyası tutarak anakarta yapışmayan lehim bacaklarını yapıştırmaya çalıştık. 5 dakika boyunca çalıştı ancak durum hala aynı. Kağıt vb malzemelerle de anakarta ittirmeye çalıştım ancak modülden ümidi kesmiş durumdayım.

Eve gelince mesajlarımı alabilmek için Wi-Fi kullanacağım. 5 yıl önce metroda giderken orta yaşlarda bir çocuk tabletine OTG'ye Ethernet adaptörü bağlayıp Wi-Fi kullanabildiğini söylüyordu arkadaşına. Acaba uygulayabilir miyim ve nasıl uygularım?
Sorunumu eksiksiz anlatmaya çalıştım. Umarım upuzun yazdığım metni yazarak sizi sıkmamışımdır.

Yani hocam 9 yıllık telefon sarı sitede 500TL'ye çalışanı bulunuyor. Harcadığınız zamana değmez bence. Mesajlar konusuna gelirsek sanırım WhatsApp mesajlarını kast ediyorsunuz. Amaç sadece mesaj okumaksa uygun fiyatlı bir internet paketi alınabilir. Ethernet adaptörü için micro usb to ethernet bir çevirici alınması lazım. Yeni telefonlarda çalışıyor fakat bu telefonda çalışır mı emin değilim android sürümü eski yazılım desteği olmayabilir. Ayrıca en ucuz dandik çevirici 200TL. Bilgisayarınız varsa telefonu şarj kablosu ile bağlayıp Reverse Tethering yöntemini deneyebilirsiniz. Belki bluetooth üzerinden telefona internet paylaşabilirsiniz.

Yani hocam 9 yıllık telefon sarı sitede 500TL'ye çalışanı bulunuyor. Harcadığınız zamana değmez bence. Mesajlar konusuna gelirsek sanırım WhatsApp mesajlarını kast ediyorsunuz. Amaç sadece mesaj okumaksa uygun fiyatlı bir internet paketi alınabilir. Ethernet adaptörü için micro usb to ethernet bir çevirici alınması lazım. Yeni telefonlarda çalışıyor fakat bu telefonda çalışır mı emin değilim android sürümü eski yazılım desteği olmayabilir. Ayrıca en ucuz dandik çevirici 200TL. Bilgisayarınız varsa telefonu şarj kablosu ile bağlayıp Reverse Tethering yöntemini deneyebilirsiniz. Belki bluetooth üzerinden telefona internet paylaşabilirsiniz.
Sorunumu çözdüğünüz için teşekkür ederim. Bilgisayardan gnirehtet programı ile wifi paylaşabildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı