Wi-Fi performansı iyi modem önerisi

SorunumVar

Hectopat
Merhaba, TP-Link TD-W9970 modem kullanıyorum. Kablolu olarak almam gereken hızı alabiliyorum fakat kablosuz olarak bağlanınca hız yarı yarıya düşüyor. Kablolu olarak 65 alırken kablosuzda modemin önünde bile 10-35 arasında hız alıyorum. O yüzden modemi değiştirmek istiyorum. Wi-Fi performansı iyi olan modem arıyorum. Ne önerirsiniz?
(Altyapım VDSL)

Son düzenleme:
Merhaba, TP-Link TD-W9970 modem kullanıyorum. Kablolu olarak almam gereken hızı alabiliyorum fakat kablosuz olarak bağlanınca hız yarı yarıya düşüyor. Kablolu olarak 65 alırken kablosuzda modemin önünde bile 10-35 arasında hız alıyorum. O yüzden modemi değiştirmek istiyorum. Wi-Fi performansı iyi olan modem arıyorum. Ne önerirsiniz?

Kablosuz bağlantı her zaman kabloludan 1-2 tık düşük olur modemin dibinde olsanız bile olabiliyor.

Bütçe dert değilse Keenetic Extra DSL'ya da Keenetic Hero DSL alabilirsiniz 5GHz bandında kayıpsız kullanırsın

O kadar paraya değer mi emin değilim. Piyasayı da çok bilmiyorum açıkçası. Modemin olduğu odada pek işim olmuyor. Dolayısıyla 2.4 GHz kullanırım daha çok. Bir de TP-Link WA850RE kullanarak interneti uzak odaya iletmeye çalışsamda pek iyi bir sonuç alamadım. O yüzden menzilde önemli benim için. Bu modemin (Extra DSL) menzili nasıldır? Bir de Omni DSL ve ASUS AC750 modemleri nasıldır?

Yeni konular

Geri
Yukarı