Wi-Fi Şifresi Kendiliğinden Sıfırlanıyor

baybezelye

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, bugün ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Önce modem kendini resetliyor ve tüm ışıkları sönüyor, daha sonra Wi-Fi şifresi sıfırlanarak ilk şifreye dönüşüyor. 6-7 saat içerisinde 2 kere yaşandı bu durum. Ayrıca modem ismim de değişmiş. Sonu 5830 iken 9830 olmuş. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Herhangi birisi modemime mi giriş yapıyor yoksa?

Acaba virüs mü bulaştı ? Güncellemesi varsa yapın derim. İlginç bir durum. WPS açıksa kapatın. Oluyor mu bilmiyorum ama ordan da girmesinler sonra :D

Acaba virüs mü bulaştı ? Güncellemesi varsa yapın derim. İlginç bir durum. WPS açıksa kapatın. Oluyor mu bilmiyorum ama ordan da girmesinler sonra :D
WPS kapalı hocam, güncellemeye nereden bakabilirim?
Şifreyi değiştirdikten sonra kaydettiğine emin misin? Modemin nedir?
Evet kaydediyorum hocam. Zaten 5-6 saat sonra resetleniyor tekrardan. Modemim Huawei HG630a.

Edit = Şu an tekrar yaşandı.

Son düzenleme:
WPS kapalı hocam, güncellemeye nereden bakabilirim?

Evet kaydediyorum hocam. Zaten 5-6 saat sonra resetleniyor tekrardan. Modemim Huawei HG630a.

Edit = Şu an tekrar yaşandı.

Ilginc, ilk defa duyuyorum kendi kendine resetlemesini. Reset tusu gibi bir sey yok ve varsa takili degil, degil mi?

Firmware guncellemesi icin uretici sitesine gidip guncellemesi olup olmadigina bakabilirsin.

Yaptığım hiçbir şey sonuç vermedi hala. Önce DSL ışığı gidiyor sonra modem kendini resetliyor. Ardından her şey fabrika ayarına dönüyor. WPS kapattım şifre değiştirdim, firmware yazılımını bulamadım. Ayrıca internet olmasına rağmen bağlanmıyor. Sorun giderme yapınca modem ayarlarına yönlendiriyor, kullanıcı adı ve şifre hatalı diyor. TTNET'ten modem ayarı yapıyorum ve internet geliyor. 1 dakika sonra her şey başa sarıyor.

Yaptığım hiçbir şey sonuç vermedi hala. Önce DSL ışığı gidiyor sonra modem kendini resetliyor. Ardından her şey fabrika ayarına dönüyor. WPS kapattım şifre değiştirdim, firmware yazılımını bulamadım. Ayrıca internet olmasına rağmen bağlanmıyor. Sorun giderme yapınca modem ayarlarına yönlendiriyor, kullanıcı adı ve şifre hatalı diyor. TTNET'ten modem ayarı yapıyorum ve internet geliyor. 1 dakika sonra her şey başa sarıyor.
Çözebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı