Wİ-Fİ şifresini en iyi şekilde korumak

Yukarıda gösterdiğiniz üçüncü parti bir yazılım mı yoksa modemin kendi arayüzü mü? Üçüncü parti ise modemin kendi arayüzünü kullanın bu işler için. MAC filtreleme yapmak için modemde izin verilenler listesi açıp evinizdeki cihazların MAC adreslerini tek tek öğrenerek o listeye eklemeniz lazım. Böyle yaptığınızda eklediğiniz cihazlar dışında hiçbiri giremeyecek, böylelikle kime ait olduğunu anlayamadığınız MAC adreslerini de çözmüş olursunuz. Eğer cihazların hiçbirinde o MAC numaralarını görmezseniz engelleyin, başkası bağlanıyor olabilir.

Hepsini öğrendim ve öyle yapacağım. Fakat bu programda 192.168.1.1 tek yabancı IP ve tek yabancı MAC adresi. Bu IP ile modem arayüzüne giriyorum fakat bu programda bu IP adresinin yanında user-Bilgisayar yazmıyor. Bu IP'de bana mı ait? Bunu soruyorum. @Testarossa @JaroxJamaica

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı