Çözüldü Wi-Fi üzerinden Windows 10 bilgisayardan Windows 11 laptopa dosya paylaşımı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

codia

Yoctopat
Daha fazla  
Windows 10 masaüstünden Windows 11 laptopa geçtim ve bazı dosyaları Wi-Fi üzerinden dosya paylaşımı yaparak laptopuma aktarmak istiyorum, nasıl yaparım?

Çözüm
Çok kolay. İki bilgisayarda da dosya gezginine gir. Sol menüde en alta gel ağ kısmı var orda. Eğer bişey çıkmazsa üstte sarı bir mesaj vardır tıklayıp mesaja "Hayır. Kullandığım ağı özel ağ yap." seçeneniğini seç iki bilgisayardanda. Çıkmazsa eğer görev çubuğundaki wifi logosuna tıkla ağ ve internet ayarlarını aç. Wifi seçeneğine tıkla ve kullandığın ağı "Özel Ağ" olarak işaretle.
İşlemleri hallederken devamını yazacam ben.
Çok kolay. İki bilgisayarda da dosya gezginine gir. Sol menüde en alta gel ağ kısmı var orda. Eğer bişey çıkmazsa üstte sarı bir mesaj vardır tıklayıp mesaja "Hayır. Kullandığım ağı özel ağ yap." seçeneniğini seç iki bilgisayardanda. Çıkmazsa eğer görev çubuğundaki wifi logosuna tıkla ağ ve internet ayarlarını aç. Wifi seçeneğine tıkla ve kullandığın ağı "Özel Ağ" olarak işaretle.
İşlemleri hallederken devamını yazacam ben.

Çözüm
Windows 10 masaüstünden Windows 11 laptopa geçtim ve bazı dosyaları Wi-Fi üzerinden dosya paylaşımı yaparak laptopuma aktarmak istiyorum, nasıl yaparım?
Yapmayımı bilmiyorsunuz yoksa Windows ile ilgili bi sıkıntı mı var ? çünkü bildiğim kadarıyla aynı ağ üzerinden olduğu sürece farklı windows sürümleriyle'de yapılabiliyor.

Yeni bir klasör aç istediğin bilgisayarda istediğin isimle. klasör özelliklerine gir. Paylaşım sekmesi var. Aşağıda attığım fotolardaki gibi yap onları sonra dosyayı oluşturduğun bilgisayardan dosyaya bişeyler yükle diğer bilgisayardan da Dosya gezgini > ağ sekmesinden o bilgisayarına tıkla. İki bilgisayarında da bir şifre olması lazım ama şifre sorduğunda dosyanın olduğu bilgisayardaki şifreyi girmen lazım.
Screenshot_82.pngScreenshot_83.pngScreenshot_84.pngScreenshot_85.pngScreenshot_86.png

Karşıma bunlar çıktı, ne yazmam gerektiğini tam anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Eki Görüntüle 1469556Eki Görüntüle 1469557
Buralara girmene gerek yok. Wifi simgesinden ağ ve internet ayarlana git ordan kullandığın interneti seç ve özel ağ olarak ayarla iki bilgisayardan da.

Buralara girmene gerek yok. Wifi simgesinden ağ ve internet ayarlana git ordan kullandığın interneti seç ve özel ağ olarak ayarla iki bilgisayardan da.
Ardından tarif ettiğim şekilde paylaşımını yap istediğin bilgisayardan. İkisinde de açık olursa zaten bilgisayarın ağ kısmında görülecektir.

Ardından tarif ettiğim şekilde paylaşımını yap istediğin bilgisayardan. İkisinde de açık olursa zaten bilgisayarın ağ kısmında görülecektir.
1659228479094.png

Bilgisayarımda görebiliyorum fakat açamıyorum, sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

Eki Görüntüle 1469558
Bilgisayarımda görebiliyorum fakat açamıyorum, sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?
Diğer bilgisayarınız ağa bağlı mı. Açık mı diğer bilgisayarınızda da ağ ve paylaşım ayarlarınızda özel ağ olarak. O bilgisayarda da yapın aynılarını ardından olmazsa yeniden başlatmayı deneyin iki bilgisayarınızı da.

Diğer bilgisayarınız ağa bağlı mı. Açık mı diğer bilgisayarınızda da ağ ve paylaşım ayarlarınızda özel ağ olarak. O bilgisayarda da yapın aynılarını ardından olmazsa yeniden başlatmayı deneyin iki bilgisayarınızı da.
Wifi bağlantım kopmuş, şimdi hallettim. Bilgisayara bağlanmak için ağ kimlik bilgisi istiyor, fakat parolama hatalı dedi. Parolamı nereden öğrenebilirim?

Wifi bağlantım kopmuş, şimdi hallettim. Bilgisayara bağlanmak için ağ kimlik bilgisi istiyor, fakat parolama hatalı dedi. Parolamı nereden öğrenebilirim?
Dosyayı oluşturduğun bilgisayarındaki parolayı yazman gerekiyor. Parola yoksa da belirmene lazım. Kullanıcı adı kısmında kurulumda ayarladığın kullanıcı adını girmen gerekiyor. Kimlik bilgilerimi hatırla yaparsan tekrardan sormaz bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı