Wi-Fi'daki internet hızı düşük

Kullandığınız cihazdan kaynaklı olabilir. Ayarlar-> Ağ ve İnternet-> Özellikler kısmında yer alan SSID'den Bağlantı hızına kadar olan özellikleri paylaşabilir misiniz?
bendeki durum böyle

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-09-04 173334.png
    Ekran görüntüsü 2022-09-04 173334.png
    56,6 KB · Görüntüleme: 63
Bendeki durum böyle

1021/1021 görünüyor bağlantı hızınız. Bu teoride gecikmesiz bağlantı hızı olarak verilen Max hız. Buna göre bakıldığında 450-650 Mbit civarı alabilirsiniz Wi-Fi ile. Evimin balkonuna geçtiğimde de benzer değerleri alıyorum. Dediğim gibi Wi-Fi 6 ile 1 Gbitin tamamını almak pek mümkün değil. Bu sebeple Router'a olabildiğince yakın olmak gerekiyor. Ayrıca Huawei'nin telefondaki uygulamasından kanal seçimi kısmı var. En temiz kanalı seçtirin. O zaman bağlantı hızında bir nebzede olsa artış olabiliyor.

1021/1021 görünüyor bağlantı hızınız. Bu teoride gecikmesiz bağlantı hızı olarak verilen Max hız. Buna göre bakıldığında 450-650 Mbit civarı alabilirsiniz Wi-Fi ile. Evimin balkonuna geçtiğimde de benzer değerleri alıyorum. Dediğim gibi Wi-Fi 6 ile 1 gbitin tamamını almak pek mümkün değil. Bu sebeple Router'a olabildiğince yakın olmak gerekiyor. Ayrıca Huawei'nin telefondaki uygulamasından kanal seçimi kısmı var. En temiz kanalı seçtirin. O zaman bağlantı hızında bir nebzede olsa artış olabiliyor.

Anladığım kadarıyla bu routerle alabileceğim en iyi hızı alıyorum.

Çok teşekkürler verdiğin bilgiler için.

5 GHz'de de çıkıyor aslında ama dediğim gibi yakın olmak gerek. Mesela bende şu an hızlar bu şekilde.

Eki Görüntüle 1507084

Ekstra bir çalışma yapmadım. Bu hızlara ulaşabilmek için salona ve odama 1'er tane koydum kullanıyorum. Şemasıda ekteki gibi.

Eki Görüntüle 1507089

Farkı tabii ki var. Biraz da profesyonel kullanım için iyi iş görüyor. Evde bulunan sucunu bağlantılarım için kullanıyorum. Kablolu bağlantılarda 2.5gbite kadar dolaşım sağlayabiliyor. Ayrıca dışarıdan destekli olarak ayarlamış olduğumuz güvenlik toolları var onlarda performans kaybı yaşatmıyor. Ucuz routerlarda bu ayarlar genelde mevcut değil ya da performansı ciddi anlamda düşürüyor.

Dostum bana da yardımcı olabilir misin bende de AX210 var fakat 1 oda ötede 750 alabiliyorum sen bu hızı modemin bulunduğu odada mı alıyorsun?

Dostum bana da yardımcı olabilir misin bende de AX210 var fakat 1 oda ötede 750 alabiliyorum sen bu hızı modemin bulunduğu odada mı alıyorsun?

Evet odadan çıkıp yan odaya geçtiğimde 300-450 Mbit/s'e kadar düşüyor hızlar. Aynı odada olmak gerekiyor. Salonda (router'ın bulunduğu yer) cama yakın balkona geçtiğimde 600-750 Mbps civarı ancak alabiliyorum. Arada duvar olan yerlerde ciddi bir düşüş yaşanıyor. 5 GHz'yi tam verimle kullanabilmek için aynı odada bulunmak gerekiyor.

Evet odadan çıkıp yan odaya geçtiğimde 300-450 Mbit/s'e kadar düşüyor hızlar. Aynı odada olmak gerekiyor. Salonda (router'ın bulunduğu yer) cama yakın balkona geçtiğimde 600-750 Mbps civarı ancak alabiliyorum. Arada duvar olan yerlerde ciddi bir düşüş yaşanıyor. 5 GHz'yi tam verimle kullanabilmek için aynı odada bulunmak gerekiyor.

Anladım teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı