Wi-Fi'de akşam saatlerinde ping oluyor

HeisenberG_g

Hectopat
Arkadaşlar saat 5.6 gibi Valorant'a giriyorum bir 22 ms oluyor bir 1500 ms oluyor. Anlamadım sizce neden böyle oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar saat 5.6 gibi Valorant'a giriyorum bir 22 ms oluyor bir 1500 ms oluyor. Anlamadım sizce neden böyle oluyor?
İnternet paketiniz saat bazlı olabilir. Mesela ben Kablonet kullanıyorum ve internet paketim 00:00-19:00 arası 100 Mbps, 19:00-00:00 arası ise 25 Mbps oluyor. Bu düşüşle beraber pingim de 9 ms ise 20 ms kadar artıyor.

Eğer internetiniz saat bazlı değilse akşam yoğunluktan dolayı da pingin artıyor olabilir. Daha detaylı bilgi için Müşteri Hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

İnternet paketiniz saat bazlı olabilir. Mesela ben Kablonet kullanıyorum ve internet paketim 00:00-19:00 arası 100 Mbps, 19:00-00:00 arası ise 25 Mbps oluyor. Bu düşüşle beraber pingim de 9 ms ise 20 ms kadar artıyor.

Eğer internetiniz saat bazlı değilse akşam yoğunluktan dolayı da pingin artıyor olabilir. Daha detaylı bilgi için müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Çok teşekkürler.

Oyunları Wİ-Fİ İle değil kablo takıp oynayın.
Wİ-Fİ bağlanan cihaz sayısı ve kullanılan veri arttıkça pinginiz artacaktır hızınız düşecektir.
Modeminiz hız sınırı destekliyorsa herkesin hızını düşürün daha iyi bağlantı sağlarsınız :)

Oyunları Wi-Fi ile değil kablo takıp oynayın.
Wi-Fi bağlanan cihaz sayısı ve kullanılan veri arttıkça pinginiz artacaktır hızınız düşecektir.
Modeminiz hız sınırı destekliyorsa herkesin hızını düşürün daha iyi bağlantı sağlarsınız :)

Hocam vallahi bir kere kabloyla deyim dedim saat 3 gibi falan 20ms olması gerekirken 72ms oldu bende bir daha takmadım ama teşekkürler.

Hocam vallahi bir kere kabloyla deyim dedim saat 3 gibi falan 20ms olması gerekirken 72ms oldu bende bir daha takmadım ama teşekkürler.
Kabloyla öyle olması imkansız, kabloda bir sorun olabilir. Ben eskiden 70-80 ms ile oynarken Ethernet bağladığımdan beri 20 ms üzeri görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı