Wifi sağlığa zararlı mı ?

Radyasyon yaymaz. Elektromanyetik dalga yayar. Her teknolojik cihaz bu elektromanyetik dalgayı yayar. Elektromanyetik dalgaların zararlı olup olmaması da frekansa bağlıdır.

elektromanyetik-spektrum.gif

Örneğin X ışınları. Röntgende kullanılır ve aşırı zararlıdır. Hücrelerinizin yapısını bozar. Yüksek enerjilidirler. Frekansı çok yüksektir. X ışınlarını kurşun tabaka ile engelleyebilirsiniz.
Hele ki gama ışınını yerseniz kurtulma şansınız yok.
Bu ışınlar mor ötesi dediğimiz frekansı yüksek tarafta bulunur.
Gelelim kızılötesine... Bu kategorideki ışınların frekansı çok düşüktür. Bu sebeple zararı azdır. Her ne kadar az olsa da "Taşı delen suyun gücü değil sürekliliğidir" dersek, wi-fi ağına fazla maruz kalmamak gerekir.
Hoş bunu ne kadar engellersiniz orası muamma. Sonuçta şu an bile yüzlerce radyo dalgası içinizden geçiyor.

Kısacası bu dalgalar zararlıdır. Ama bunlardan kurtulmak ne yazık ki mümkün gibi gözükmüyor. Bu sebeple ileride insanların 50 yaşını göremeyeceğini düşünüyorum.

Ben kablosuz internet kullanıyorum. 2 yıldır da devam ediyorum. Sizce sağlığa zararlı mıdır?
Kendimi bildim bileli Wi-fi kullanıyorum. Hatta aramızda 40 cm falan var, hiçbir şey olmadı. Ölüm de Allah'tan, yaşam da.

Bence de kesinlikle zararlı.

PC'de zaralı o zaman, her şey zararlı. Mikrodalga fırın, dolap, röntken makinesi...
Aslında radyosyon etkisi var ama insan vücüdu belli bir süre sonra düşük radyosyana alışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendimi bildim bileli Wi-fi kullanıyorum. Hatta aramızda 40 cm falan var, hiçbir şey olmadı. Ölüm de Allah'tan, yaşam da.

PC'de zaralı o zaman, her şey zararlı. Mikrodalga fırın, dolap, röntken makinesi...
Aslında radyosyon etkisi var ama insan vücüdu belli bir süre sonra düşük radyosyana alışıyor.

Tamam dostum, sana ömür boyu radyasyon ile mutluluklar dillerim. Biz sadece tıbben de kanıtlanan bir şeyden bahsettik. Ama ben ille de radyasyon ile mutluyum diyorsan Allah mutluluğunuzu daim etsin...

Tamam dostum, sana ömür boyu radyasyon ile mutluluklar dillerim. Biz sadece tıbben de kanıtlanan bir şeyden bahsettik. Ama ben ille de radyasyon ile mutluyum diyorsan Allah mutluluğunuzu daim etsin...
Mutlu olmakla alakası yok. Bu kadar asabi olma. WiFi'nin yaydığı kadar radyasyonu baz istasyonları, radyo vericileri ve bir çok teknolojik alet zaten yayıyor. İstemesen de buna maruz kalıyorsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı