Wikipedia IP adresimi ifşaladı

Hangi madde?
Kullanıcı adı değişkiliğine bakın.

Hocam son değişikliklerde benim IP'im gozukuyor

Çok önemli bir detay değil hocam merak etmeyin. IP adresleri artık çok üst düzey gizliliğe sahip olması gereken şeyler değiller.

Hocam biliyorum da ben gözükmesini istemiyorum bir hata yaptım. Nasıl IP'mi sildirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam son değişikliklerde benim IP'im gozukuyor

Hocam biliyorum da ben gözükmesini istemiyorum bir hata yaptım. Nasıl IP'mi sildirebilirim?
IP adresinin kayıtlardan silinmesi için bir talep oluşturabilirsin.

S: Bir Wikipedia hesabım var ancak düzenlemeden önce hesabımda oturum açmayı unuttum ve artık IP adresim düzenlemelerime eklenmiş durumda. Kaldırabilir misin?
C: Evet. Hesap sahiplerinin IP'leri özel bilgi olarak kabul edilir. IP'nizin gizlenmesini talep etmek için bir gözetmenle iletişime geçebilirsiniz. Lütfen bu nezaketin, kayıtlı editörlerin eylemlerinin incelenmesinden kaçınmak için oturumu kapatarak düzenleme yapmalarına izin verme amacı taşımadığını unutmayın; bir hesap yerine yalnızca bir IP'nin yanlışlıkla kullanılmasına yöneliktir.

Wi-Fi'ne tanımlanan IP adresi olmuyor mu o? İnternetin arkasındaki düğmesinden internetini kapat ve tekrardan aç. IP adresin dinamik IP adresi ise zaten IP adresin değişir. Dert etmeni gerektirecek durum yok ve statik IP parayla satılıyor. Statik IP satın almadıysanız, IP adresiniz dinamiktir.

Nasıl yapabilirim bunu ?
Sayfaların düzenleme geçmişlerinde o düzenlemeleri onaylayan, yapan veya buna benzer etkileşimleri yöneten görevlilerin kullanıcı adını görebilirsin. Bir hesap oluşturup, o hesapla(yönetici hesabıyla) iletişime geçin. IP adresiniz yerine hesabınızın görüntülenmesini istediğinizi söyleyin. IP adresinizi kalıcı olarak silemezsiniz. Onun yerine bahsettiğim yöntem ile hesabınıza aktarım isterseniz, en azından kullanıcı adınız gözükür.

Sayfaların düzenleme geçmişlerinde o düzenlemeleri onaylayan, yapan veya buna benzer etkileşimleri yöneten görevlilerin kullanıcı adını görebilirsin. Bir hesap oluşturup, o hesapla(yönetici hesabıyla) iletişime geçin. IP adresiniz yerine hesabınızın görüntülenmesini istediğinizi söyleyin. IP adresinizi kalıcı olarak silemezsiniz. Onun yerine bahsettiğim yöntem ile hesabınıza aktarım isterseniz, en azından kullanıcı adınız gözükür.
Teşekkürler. Daha bir yönetici tarafından onaylanmadi.

Yeni konular

Geri
Yukarı