Win 10 Düşük Kullanılabilir Bellek

eminmetehan

Kilopat
Daha fazla  
Sistemimde yüklü 2-2 4 gb bellek bulunuyor, 64 bit win 7 4ünüde görüyordu. Verilen CDde 64 bit sanıp 64 bitin üzerine 32 bit win 7 yükledim o zamandan beridir 3 gb ram kullanabiliyorum. Neyse Win 10na yükseltmemin bir nedeni de 32 bit versiyonunun 4 gb rama kadar desteklemesiydi ama hala 2.96 gözüküyor acaba ne yapabalirim? İnternette bir hayli araştırdım bir çözüm bulamadım.

Hocam eğer 32 bit lisanslı ürünümüz var ise 32 bit win 10 kullanabiliyoruz, korsan yoldan yüklesem bile eninde sonun MS bunları tespit edip güncelleme desteğini vermeyecek. Lisanslı ürünüm var iken korsan kullanmak istemiyorum. Derdimide tam anlatamadım galiba, Win 7 32 bit 3 gba kadar destekliyor win 7 32bit kullanırken de 2.96 kullanılabilir ram gözüküyordu. Win 10 32 bit 4 gba kadar desteklemesine rağmen hala 2.96 kullanılabilir ram gözüküyor. Sizcede saçma değil mi? 3.5 vs olsa dediğiniz gibi normal derdim.

Hocam eğer 32 bit lisanslı ürünümüz var ise 32 bit win 10 kullanabiliyoruz, korsan yoldan yüklesem bile eninde sonun MS bunları tespit edip güncelleme desteğini vermeyecek. Lisanslı ürünüm var iken korsan kullanmak istemiyorum. Derdimide tam anlatamadım galiba, Win 7 32 bit 3 gba kadar destekliyor win 7 32bit kullanırken de 2.96 kullanılabilir ram gözüküyordu. Win 10 32 bit 4 gba kadar desteklemesine rağmen hala 2.96 kullanılabilir ram gözüküyor. Sizcede saçma değil mi? 3.5 vs olsa dediğiniz gibi normal derdim.
Biraz geç oldu ama sanırım eski Windows 10 32 bit key'inizi 32 biti kaldırdıktan sonra 64 bit yükleyip kullanabiliyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı