Win 10 UEFI Kurulum

sametguler

Hectopat
Daha fazla  
1- Bazı Windows 10 ISO dosyalarında UEFI destekli değil yazmaktadır. Orijinal ISO dosyası neden UEFI destekli olmaz. UEFI sistemle alakalı bir olaydı hani?
2- Rufus ile UEFI olarak sistem oluşturma mantığı nedir? ISO olunca farklı durum, flash bellekteki sistem farklı durum mu oluyor Rufus sonrası anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun ne onu anlayamadım ? ISO'yu flash diske Rufus programı ile UEFI formatına uygun olarak yükleyip format atmanız gerekiyor.

1- Bazı Windows 10 ISO dosyalarında UEFI destekli değil yazmaktadır. Orijinal ISO dosyası neden UEFI destekli olmaz. UEFI sistemle alakalı bir olaydı hani?
2- Rufus ile UEFI olarak sistem oluşturma mantığı nedir? ISO olunca farklı durum, flash bellekteki sistem farklı durum mu oluyor Rufus sonrası anlayamadım.
Orjinal Windows 10 x64 ISO dosyalarında UEFI desteği olur. Rufus kuruluma göre dosyaları düzenliyor. UEFI GPT veya BIOS MBR formatında yazdırıyor.

Windows 10'u Microsoft sitesinden indirdiğinizde usb seçeneğini seçerseniz hem uefi olur hem de rufus'a gerek kalmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı